TOPlist

Neplatíš? Nemáš fajfku! Twitter ruší lidem dřívější ověření

Twitter Blue ověření fajfky odstraněny

Sociální síť Twitter začala striktně vymáhat nově nastavená pravidla, která se týkají označení profilu takzvanou fajfkou. Prvek, který dříve sloužil jako jasný důkaz o ověření identity daného osobního či firemního účtu, se již zařadil mezi placené funkce předplatného Twitter Blue, takže je dostupný pro kohokoli a částečně pozbývá svého původního významu. Současně s tím začala síť odebírat značku „ověření“ uživatelům, kteří ji sice měli dříve, ale nyní za ni nehodlají platit.

Uživatelé jsou z tohoto kroku pochopitelně rozmrzelí, ačkoli k odstranění mělo podle původního plánu dojít již na začátku měsíce. Někteří lidé si záhy všimli, že „fajfka“ přitom zůstala některým osobnostem, i když ty následně uvedly, že si Twitter Blue neplatí. Jak se ukázalo, u třech je důvodem fanouškovská proaktivita Elona Muska.

Nový šéf Twitteru přiznal, že značku „zaplatil“ basketbalistovi LeBronu Jamesovi, spisovateli Stephenu Kingovi a herci Williamu Shatnerovi. Zmíněné (ne)označování profilů v důsledku zavedení Twitter Blue je nadále velkým tématem, které se dotýká i šíření fake news, krádeží identit a celkově postoje Elona Muska ke svobodě slova a fungování Twitteru.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na nová pravidla pro „fajfky“ na Twitteru?

Zdroj: pharena, hreporter

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)