Český router Turris Omnia je prý ve své třídě nejlepší na světě

turris omnia nejlepší na světě openwrt router

Router Turris Omnia, který je dílem českého internetového sdružení CZ.NIC a jehož první verze byla poprvé uvedena v roce 2016, je nyní podle prestižního srovnávacího serveru Technology Reviews nejlepší na světě. A to v kategorii routerů, které využívají softwarové open-source prostředí OpenWrt. Tento systém umožňuje široké možnosti nastavování a svobodu v mnoha úkonech konfigurace. To jsou také body, které posadily tuzemský výrobek na pomyslný trůn před dalších devět routerů.

Turris Omnia nejlepší OpenWrt router žebříček

Turris Omnia ovládl žebříček TOP 10 OpenWrt routerů podle Technology Reviews hlavně díky automatickým bezpečnostním záplatám, skvělému pokrytí, vysokému výkonu či efektivnímu nastavování. S ním souvisí i vstřícné uživatelské prostředí. Mezi jediné dva nalezené zápory prý patří chybějící podpora pro některé LTE čipy a potřeba vyšší zkušenosti uživatele.

Podle recenzentů ze zmíněného serveru je lepší než konkurenti od Netgear, TP-LINK nebo Linksys. Router Turris Omnia 2020 je u nás u řady prodejců momentálně k dostání za cenu kolem osmi tisíc korun.

Jakou značku routeru máte doma?

Zdroj: Technology Reviews

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)