Trafiky Relay: Dobrý den, jedno heslo na Wi-Fi prosím

Trafiky Relay – hotspot – náhleďák

Síť novinových trafik Relay vychází vstříc cestujícím, čekajícím na vlak. Tato síť trafik, kterou provozuje společnost Lagardere Travel Retail, začala testovat na českých nádražích novinku v podobě bezplatného připojení k Wi-Fi. Možnosti jsou sice omezené, ale rozhodně tento krok vítáme.

Jak Wi-Fi u Relay funguje?

Signál bezdrátové sítě má mít údajně dosah okolo deseti metrů. Nemusíte tak kvůli internetu stát přímo před trafikou, ale můžete se v klidu posadit na nějakou z bližších laviček. Po připojení k hotspotu je třeba odsouhlasit podmínky používání, tak jak to možná již znáte od jiných poskytovatelů podobného připojení. Poté jste již připojeni a po shlédnutí úvodní stránky se můžete pustit do surfování.

Trafika Relay

Jak jsme ale již zmínili, připojení je omezené. A to zaprvé rychlostí, která dosahuje ke 2 Mb/s downloadu a k 1 Mb/s uploadu, a zadruhé množstvím trafik, které novinku pro veřejnost poskytují. Společnost provozující trafikovou síť Relay na dotazy serveru Lupa.cz zatím nijak nereagovala, tudíž můžeme jen těžko odhadovat, zda a jak se bude tato novinka rozšiřovat.

A co na to provozovatelé železnice?

Ani samotní provozovatelé nádražních budov nezahálejí, i když jejich tempo nasazování veřejných Wi-Fi hotspotů je úměrné tempu šnečímu. Pro České Dráhy zajišťuje připojení soukromá společnost ČD Telematika, která již nabízí připojení k Wi-Fi například na Pražském a Brněnském nádraží. Jde to ale pomalu a nedá se mluvit o masové záležitosti. Přibývá ale čím dál více vlaků, uvnitř kterých se připojíte k Wi-Fi i za jízdy. Pokud pomineme fakt, jak tato možnost funguje a nefunguje, vidíme, že se alespoň něco děje a ČD se snaží situaci zlepšit, byť méně než by mohly.

Zdroj: lupa.cz.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek