TOPlist

TP-Link prodává chytrou zásuvku Tapo P115 a vylepšil aplikaci

TP-Link Tapo P115 chytrá zásuvka novinky aplikace

Společnost TP-Link má mimo jiné i pro české zákazníky dvě zajímavé novinky ze série Tapo, tedy související s měřením spotřeby elektrické energie. Na trh se již před několika měsíci „potichu“ vydala zásuvka Tapo P115, která v této řadě poprvé nabízí menší rozměry a více se tak hodí do stísněnějších prostorů. I ona však nabídne měření spotřeby. Nyní na tuto hardwarovou novinku navazuje podstatně vylepšená verze ovládací a kontrolní aplikace TP-Link Tapo.

Zatímco doposud byly chytré zásuvky této značky dost robustní „kostky“, model Tapo P115 už sází na kompaktnější válcový tvar a stejně jako některé konkurenční kousky již nezabere tolik místa. Rozměry činí 49 x 49 x 60 mm. Zásuvka se může přes 2,4GHz Wi-Fi spojit s mobilním telefonem a nabídnout tak ruční či automatizované ovládání a navíc i okamžité měření spotřeby. Přítomno je ovšem i tlačítko pro běžné ruční spínání. Maximální zatížení činí klasických 16 A / 3 680 W.

TP-Link Tapo P115 chytrá zásuvka vlastnosti

Opakovaně připomenutá zásuvka Tapo P115 úplně žhavou novinkou není, ale změny provedené v související aplikaci ano. V nejnovější verzi přináší hlavně přepracované sledování spotřeby energie právě pro kompatibilní chytré zástrčky.

Novinky v rámci aplikace TP-Link Tapo

Nová vstupní stránka a stručný přehled – vstupní stránka Sledování spotřeby energie je přímočařejší a přehlednější a obsahuje stručnou zprávu o spotřebě energie. Stránka obsahuje spotřebu energie za daný den, posledních 30 dní a aktuální spotřebu. Aktuální spotřeba se zpravidla aktualizuje každých 5 sekund, aby se zobrazovaly statické údaje v reálném čase.

TP-Link Tapo
TP-Link Tapo

Statistické grafy – nyní můžete zkontrolovat celkovou spotřebu energie podle dnů, měsíců nebo let. Díky přehledným grafům snadno zjistíte, kdy vaše spotřebiče spotřebovávají nejvíce energie a kolik energie spotřebovávají v různých obdobích. Lze také zobrazit vaši spotřebu energie v kalendářním zobrazení.

Náklady na energii – aplikace Tapo Energy Monitoring umožňuje nastavit sazbu elektrické energie a odhadnout tak náklady na energii spotřebovanou připojeným zařízením. Podporuje jak jednotnou sazbu za elektřinu, tak sazbu za spotřebu v čase. Náklady na spotřebu energie jsou tak jednoznačnější.

Výkonová ochrana – můžete nastavit automatické vypnutí zásuvky, když spotřeba připojených zařízení překročí nastavenou prahovou hodnotu. Tato funkce může pomoci chránit vaši elektroniku a zabránit požárům způsobeným elektrickým přetížením nebo zkratem.

Export a mazání dat – data můžete kdykoli exportovat pro další vlastní analýzu. Pokud chcete připojené zařízení změnit, můžete předchozí data vymazat, aniž byste museli chytrou zástrčku restartovat.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Které produkty Tapo už máte vyzkoušené?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)