Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play (08/2020), nové aplikace a počasí

TOP 10 aplikací které Češi stahují z Google Play můj t-mobile

Google Play pravidelně aktualizuje žebříčky nejstahovanějších aplikací a her na české scéně. Některé jsou neměnnou stálicí, další se derou kupředu díky svým funkcím. Spoustu z nich už v Android telefonu máme, jiné se ovšem přihlásily o slovo teprve nedávno. Žebříček Top 10 aplikací (08/2020) nám ukazuje, které stahujeme z Google Play v České republice nejčastěji. Jaký je tedy seznam TOP 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují (08/2020)?

TOP 10 aplikací, které Češi stahují (08/2020)

Facebook Analytics

Facebook Analytics je vůbec nejstahovanější aplikací posledních týdnů. Jedná se o doplňkovou aplikaci k webové verzi Facebook Analytics, která vám umožní sledovat, jak se vám daří v oblasti růstu, zájmu či monetizace. Zvláštní však je fakt, že na ní Češi nadávají že nefunguje, nebo že se jedná o vir. Přesto se jedná o oficiální aplikaci z dílen Facebooku.

Facebook Analytics
Facebook Analytics

WhatsApp

Lidé stále hledají nové alternativy ke zmíněnému Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Facebook), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy, aplikace totiž umožňuje bezplatné chatování i se zahraničím, aniž byste si zakládali účet jako třeba u Messengeru.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Mapy.cz

Ačkoliv jsou celosvětově nerozšířenější Google Mapy, v Česku se stále více daří mapám od Seznamu. Začátky byly sice horší, aktuálně jde ovšem o celkem vyladěnou a čistou aplikaci. Používat jdou celosvětově, nejvíce služeb ovšem nabízí v ČR. Mimo to jsou napojeny na Booking.com, což umožňuje rychlou rezervaci hotelu ve vybrané destinaci. Nechybí ani implementace tmavého režimu. Skvělé jsou rovněž v režimu offline, kdy si stáhnete mapu dané země předem a můžete je používat bez internetu.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Čtečka QR a čárových kódů (česky)

Čtečka QR kódu a čárových kódu je kompletně v češtině a nabízí spoustu zajímavých funkcí. Můžete si snadno zobrazit výsledky z obchodů jako Amazon či eBay, nebo prostě jen naskenovat QR kód. To sice novější systémy Android umí, ale pokud máte starší telefon či tablet, může se aplikace hodit.

Čtečka QR a čárových kódů
Čtečka QR a čárových kódů

TikTok

Stále populárnější sociální síť TikTok se zaměřuje na krátká videa. Kromě toho, že zde najdeme spoustu zajímavého obsahu (ano, je třeba filtrovat hlouposti) se sem začínají přesouvat i velcí YouTubeři a osobnosti. Jeden z příkladů, že se dá na TikTok publikovat i seriózní obsah je například Petr Mára.

TikTok - Opravdu krátká videa
TikTok - Opravdu krátká videa

REFACE: face swap videos

Tato aplikace se chlubí tím, že je vůbec první face swap aplikací v Google Play. Používá vlastní technologii RefaceAI a psali o ní velikáni jako Forbes, Mashable či Digital Trends. Aplikace funguje skvěle a užijete si s ní spoustu zábavy. Nevýhoda tkví v ceně, která není úplně nejnižší.

Reface: Face swap aplikace
Reface: Face swap aplikace

Počasí & Radar: předpověď počasí pro ČR i svět

Bezplatná aplikace Počasí & Radar od německých vývojářů, meteorologů a geografů vám přináší nejpřesnější a nejspolehlivější předpověď počasí v češtině. Během chvilky se z aplikace dozvíte aktuální počasí, předpověď počasí na nejbližší dny a dlouhodobý výhled počasí na 14 dní za pomoci grafu.

Počasí & Radar: déšť a sníh
Počasí & Radar: déšť a sníh

Přesné počasí – živá předpověď počasí

Tato aplikace nabízí jak globální, tak místní předpověď počasí. Můžeme si nastavit svůj kanál pro předpověď nejen na dny, ale dokonce také na hodiny. Navíc můžeme vidět i bouřky, déšť, čas východu slunce, vlhkost, srážky, rychlost a směr větru či atmosférický tlak. Češi si aplikaci poměrně chválí.

Přesné počasí - živá předpověď počasí
Přesné počasí - živá předpověď počasí

FortuneScope: live palm reader and fortune teller

Aplikace FortuneScope slibuje uživatelům, že dokáže z jejich ruky vyčíst jejich budoucnost a životní cestu. To, zda vám dokáže skutečně říct pravdu sice nevíme, ovšem za pouhý týden používání zaplatíte 1 400 korun, takže bychom si využití těchto služeb dosti rozmysleli.

Fortunescope - Palm Reader
Fortunescope - Palm Reader

Wish – Nakupování je zábava

V internetovém obchodě Wish seženete snad úplně všechno, vlastně je to taková obdoba AliExpressu nebo eBay, akorát má velkou působnost v Evropě. Kvalita produktů není vždy top, ceny tomu na druhou stranu odpovídají. Celkem často pak Wish nabízí akce na produkty, kterých se potřebuje zbavit, takže zákazník zaplatí jenom poštovné, a může tak de facto zdarma vyfasovat třeba hodinky, tričko apod. U některých položek má portál dynamické ceny a jeden produkt najdete i za více jak 5 různých cen.
Wish: nakupujte a ušetřte
Wish: nakupujte a ušetřte

Jaké zajímavé aplikace používáte vy?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)