TOP 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play: O2 TV 2.0 a nově také Allegro

Google Play česko aplikace allegro

Každý měsíc vám přinášíme pravidelný žebříček Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play. Na prvním místě se umístila aplikace O2 TV 2.0, se kterou mají ale uživatelé dost potíží, což dokazují negativní recenze. Druhou příčku obsadila aplikace SHEIN, třetici uzavírá Zásilkovna. Nově se zde objevuje kupříkladu aplikace Allegro.

Jak jsme žebříček sestavili?

Které aplikace si Češi oblíbili nejvíce ukazuje oficiální žebříček přístupný v Google Play. Jejich pořadí se však neustále mění.

O2 TV 2.0

Vůbec nejstahovanější aplikací v Česku je aktuálně nová verze O2 TV, která přináší nové uživatelské prostředí a několik týdnů se šíří také na televizorech. Migrace ale zatím nejde moc podle plánu, aplikace často nefunguje, je špatně optimalizovaná a navíc se obraz v ní tu a tam nepříjemně zasekne. Špatný technický stav potvrzují také recenze ostatních uživatelů: „Velké zklamání, po vyzkoušení jsem se vrátil k původní aplikaci a doufám že bude ještě dlouho k dispozici. Věřím, že se nová aplikace postupem času zlepší, ale zatím je to na max jednu hvězdu, na nové uživatelské prostředí si člověk zvykne, ale třeba původní verze při přehrávání funguje, nová nepřehrává plynule, obraz se seká, více jsem ani nezkoušel, taková aplikace je na nic,“ nechal se slyšet jeden z nich.

SHEIN-Fashion Shopping Online

SHEIN je nákupní platforma. Zákazníci si pochvalují zejména ceny i přehlednost a už několik měsíců se drží na předních příčkách nejstahovanějších aplikací. Z kategorií stojí za zmínku dámské oblečení, pánské oblečení, dětské oblečení, boty a doplňky.

SHEIN-Nakupování Online
SHEIN-Nakupování Online

Zásilkovna

Zásilkovna je skvělá aplikace, která vám může usnadnit život. Nemusíte nic papírovat, vyplňovat nejrůznější formuláře a dokonce ani tisknout štítky. Pomocí mobilní aplikace, díky službě Mezi Námi odešlete zásilku takřka okamžitě. Stačí pouze zadat kód, který jste obdrželi od daného e-shopu. Navíc budete díky funkci trackování přesně vědět, kde se vaše zásilka aktuálně nachází. Jakmile bude zásilka připravena, dostanete notifikaci. Sami aplikaci dlouho používáme a nemůžeme si ji vynachválit.

Z-BOX – Jak vyzvednout zásilku

Z-BOX - Jak vyzvednout zásilku

Allegro: nákupy on-line

Allegro koupilo několik českých firem, z těch největší stojí za zmínku kupříkladu Mall. V jejich aplikaci můžete jak nakupovat, tak i sledovat stav zásilek nebo se mrknout na očekávaný čas doručení.

Allegro: shopping online
Allegro: shopping online

Můj Albert

Aplikace Můj Albert je jednou z nejstahovanějších aplikací posledních měsíců. Kromě toho, že v ní můžete vytvářet a následně sdílet nákupní seznamy nebo uchovávat elektronické účtenky podobně jako třeba v Lidl Plus, má aplikace další výhodu. Za každých utracených 200 Kč v se vám připíše 1 kredit. Tyto kredity můžete následně využít k nákupu zdravých potravin či produktů, které se každý týden obměňují.

Můj Albert | Základní principy věrnostní aplikace

Můj Albert | Základní principy věrnostní aplikace

Mapy.cz

Mapy.cz jsou populární českou platformou od Seznamu. Na Google Play mají skvělá hodnocení a navíc do nich vývojáři často přidávají nové funkce. Vynikající službu odvedou nejen v Česku, ale také ostatních zemích.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

WhatsApp

Lidé stále hledají nové alternativy k Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Meta), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Moje O2

Nová verze aplikace Moje O2 přináší drobné úpravy a vylepšení grafického rozhraní. Můžete v ní vidět využití vašich dat, aktivovat některé služby nebo zaplatit vyúčtování.

Lidl Plus

Aplikaci Lidl Plus se očividně daří. V našem žebříčku nejstahovanějších aplikací z Google Play se objevuje poměrně pravidelně. Nabízí celou řadu výhod jako jsou exkluzivní slevy pro zákazníky, usnadnění reklamace díky digitálním účtenkám a mnoho dalšího. Navíc lze všechny tyto výhody čerpat ve všech 13 evropských zemích, kde pobočky Lidlu figurují.

Jak jednoduše používat aplikaci Lidl Plus?

Jak jednoduše používat aplikaci Lidl Plus?

Lidl Plus
Lidl Plus

Tesco Clubcard Česko

Clubcard Tesco Česko je aplikace, která každý měsíc nabízí slevové kupóny. Pokud platíte přes Clubcard, budete navíc dostávat slevy na vaše oblíbené produkty. Tu a tam přijdou také víkendové slevy a můžete se účastnit také kampaní, díky kterým získáte slevu na další nákupy.

Clubcard Tesco Czechia
Clubcard Tesco Czechia

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaké aplikace jste si tento měsíc stáhli vy?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)