Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play (10/2020), Lidl a eRouška

TOP 10 aplikací které Češi stahují z Google Play můj t-mobile

Google Play pravidelně aktualizuje žebříčky nejstahovanějších aplikací a her na české scéně. Některé jsou neměnnou stálicí, další se derou kupředu díky svým funkcím. Spoustu z nich už v Android telefonu máme, jiné se ovšem přihlásily o slovo teprve nedávno. Žebříček Top 10 aplikací (10/2020), Lidl a eRouška nám ukazuje, které stahujeme z Google Play v České republice nejčastěji. Jaký je tedy seznam TOP 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují (10/2020)?

TOP 10 aplikací, které Češi stahují (10/2020), Lidl a eRouška

Lidl Plus

Aplikaci Lidl Plus se očividně daří. Jedná se totiž o vůbec nejstahovanější aplikaci na Google Play. Ta nabídne celou řadu výhod jako jsou exkluzivní slevy pro zákazníky, usnadnění reklamace díky digitálním účtenkám a mnoho dalšího. Navíc lze všechny tyto výhody čerpat ve všech 13 evropských zemích, kde pobočky Lidlu figurují.

Lidl Plus
Lidl Plus

eRouška

Bezpochyby jedna z nejužitečnějších aplikací poslední doby. Aplikace eRouška si díky technologii Bluetooth dokáže zapamatovat ostatní uživatele, kteří aplikaci používají. Díky tomu tak usnadní pracovníkům hygienické stanice dohledávání rizikových osob. Pokud se ukáže, že jste potkali nakaženého, budete o tom informováni.

eRouška – součást Chytré karan
eRouška – součást Chytré karan

Microsoft Teams

V době karantény je čtvrtou nejstahovanější aplikací Microsoft Teams a je k tomu dobrý důvod. Jedná se totiž o skvělé řešení v rámci firem a týmů. Nabízí jak klasický chat, tak i přístup k celému obsahu vašeho týmu. Lidé si ji v posledním měsíci hodně chválí a hodnocení si drží na skvělých 4,5 hvězdičkách.

Microsoft Teams
Microsoft Teams

Lidl nákupní aplikace

Lidl nákupní aplikace je užitečnou aplikací, zejména pokud v tomto obchodu nakupujete často. Můžete si dělat nákupní seznamy a spoustu dalších užitečných věcí. Samozřejmostí jsou pak aktuální akce a letáky.

Lidl nákupní aplikace
Lidl nákupní aplikace

Bakaláři OnLine

Snad každý se někdy setkal s online platformou Bakaláři. Jde o systém, kam učitel zadává známky/poznámky a další informace, načež si je může prohlédnout jak žák, tak i rodič. Druhá generace této aplikace nabízí jednodušší přístup a hlavně je mnohem přehlednější. Rázem tak máte přístup ke zobrazování známek, rozvrhu a suplování, domácích úkolů či absence. Vzhledem k tomu, že webová aplikace není plně přizpůsobena mobilům tuto aplikaci doporučujeme.

Bakaláři OnLine
Bakaláři OnLine

WhatsApp

Lidé stále hledají nové alternativy ke zmíněnému Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Facebook), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy, aplikace totiž umožňuje bezplatné chatování i se zahraničím, aniž byste si zakládali účet jako třeba u Messengeru.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Čtečka QR a čárových kódů (česky)

Čtečka QR kódu a čárových kódu je kompletně v češtině a nabízí spoustu zajímavých funkcí. Můžete si snadno zobrazit výsledky z obchodů jako Amazon či eBay, nebo prostě jen naskenovat QR kód. To sice novější systémy Android umí, ale pokud máte starší telefon či tablet, může se aplikace hodit.

Čtečka QR a čárových kódů
Čtečka QR a čárových kódů

Wish – Nakupování je zábava

V internetovém obchodě Wish seženete snad úplně všechno, vlastně je to taková obdoba AliExpressu nebo eBay, akorát má velkou působnost v Evropě. Kvalita produktů není vždy top, ceny tomu na druhou stranu odpovídají. Celkem často pak Wish nabízí akce na produkty, kterých se potřebuje zbavit, takže zákazník zaplatí jenom poštovné, a může tak de facto zdarma vyfasovat třeba hodinky, tričko apod. U některých položek má portál dynamické ceny a jeden produkt najdete i za více jak 5 různých cen.
Wish: nakupujte a ušetřte
Wish: nakupujte a ušetřte

TikTok

Stále populárnější sociální síť TikTok se zaměřuje na krátká videa. Kromě toho, že zde najdeme spoustu zajímavého obsahu (ano, je třeba filtrovat hlouposti) se sem začínají přesouvat i velcí YouTubeři a osobnosti. Jeden z příkladů, že se dá na TikTok publikovat i seriózní obsah je například Petr Mára.

TikTok - Opravdu krátká videa
TikTok - Opravdu krátká videa

Google Meet

Řešení, které sami používáme v redakci několik let. Nabízí kvalitní videokonference ve vysokém rozlišení a to až pro 250 lidí. Nechybí tvorba titulek v reálném času či integrace s Google Kalendářem, což je veliká výhoda. Ovládání je jednoduché a intuitivní a opět se jedná o jedno z nejlepších řešení pro firmy.
Google Meet (původní)
Google Meet (původní)

Jaké zajímavé aplikace používáte vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)