Nová navigace TomTom Go Mobile je zdarma na 75 km měsíčně

tomtom_go_mobile

TomTomu se vstup do světa Androida příliš nepovedl – první verze, vydaná v říjnu 2012, fungovala jen na vybraných zařízeních (viz článek Zklamání: navigace TomTom funguje jen na některých telefonech) a situaci nevylepšila ani následující listopadová aktualizace. Teprve v prosinci 2012 přišel TomTom konečně s podporou dalších zařízení a paměťové karty. Nepříliš úspěšný start však nezachránila ani následná březnová sleva. Aktuálně aplikaci TomTom Evropa pořídíte za 1925 Kč.

TomTom tak patrně došel k závěru, že v dané situaci bude lepší začít znovu s čistým stolem a včera oznámil novou aplikaci TomTom Go Mobile s úplně jiným konceptem monetizace. Stažení a instalace aplikace bude bezplatné, navíc bude možné každý měsíc jezdit s touto navigací 50 mil (asi 75 kilometrů) zadarmo. Tím autoři řeší poměrně častou výtku, že nutnost zaplatit skoro dva tisíce korun hned při instalaci znamená, že zákazník kupuje “zajíce v pytli.” Teprve pokud budete chtít navigaci používat na větší vzdálenosti, budete si muset odemknout všechny funkce prostřednictvím nákupu v aplikaci. Neomezené ujeté kilometry lze získat ve formě ročního či tříletého předplatného. Jeden rok neomezené navigace stojí 14,99 liber (v přepočtu cca 557 Kč), za tři roky zaplatíte 34,99 liber (1 299 korun).

Uživatelské rozhraní potěší ty, kteří mají zkušenosti s “krabičkovými” navigacemi TomTom Go, neboť varianta pro Android je téměř identická. Program nabízí stažení map do zařízení, takže je možné fungovat zcela bez připojení k Internetu. Chybět nebudou ani funkce TomTom Traffic či varování před stacionárními radary. Majitelé stávající aplikace budou moci upgradovat na novou verzi a získat předplatné na 3 roky za pouhých 50 centů (tj. asi 13 Kč).

V Obchodě Play autoři prezentují své dílko jako elegantní kombinaci nejnovější automobilové navigace s dopravními informacemi, která na základě přesných dat v reálném čase vždy zvolí nejlepší trasu, jaká je aktuálně k dispozici. Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Vždy budete mít k dispozici nejrychlejší trasu – díky TomTom Traffic se do cíle dostanete rychleji.
 • Informace o dopravě v reálném čase – uvidíte začátek a konec dopravních komplikací, i to, jak se jim vyhnout.
 • Rychlý přístup k oblíbeným místům.
 • Díky zobrazení budov a památek ve 3D budete přesně vědět, kde jste, takže neminete odbočku.
 • Upozornění na měření rychlosti vám dovolí vyhnout se pokutám díky včasnému varování.
 • Navigace funguje offline, takže k jejímu provozu není potřeba připojení k Internetu.

Podívejme se na další vyzdvihované funkce a vlastnosti:

 • Vždy aktuální mapy pro více než 100 zemí (jejich přehled najdete na oficiálním webu) po celou dobu životnosti aplikace.
 • Body zájmu: od čerpacích stanic až po hotely – aplikace obsahuje miliony užitečných bodů.
 • Spolupráce s kontakty v telefonu – stačí vybrat kontakt ze seznamu a aplikace naplánuje trasu.
 • Rychlé hledání – najděte cíl rychleji s intuitivními výsledky vyhledávání.
 • Možnost výběru cíle klepnutím do mapy.

“Aplikace TomTom Go Mobile pro Android je určena pro řidiče, kteří chtějí zažít to nejlepší od TomTomu na svém telefonu,” říká v tiskové zprávě Corinne Vigreux, generální ředitelka TomTom Consumer. “Zcela jsme přehodnotili naše mobilní řešení, aby každý řidič měl možnost vyzkoušet navigaci s TomTom Traffic. Nyní se každý uživatel Androidu může vyhnout dopravním zácpám a dostat se na místo určení rychleji.”

Změna struktury plateb odstraňuje zásadní překážku pro prosazení – počáteční investice, blížící se dvěma tisícům korunám, je poměrně velkým záporem pro většinu potenciálních uživatelů, kteří by si program chtěli alespoň vyzkoušet. Nyní si mohou program otestovat v praxi bez jakýchkoli výdajů.

Aplikaci aktuálně testujeme na redakčním telefonu Sony Xperia Z3. S výsledky vás seznámíme v recenzi v nejbližších dnech.

TomTom GO Navigation
TomTom GO Navigation

Zdroje: Android Central, Obchod Play, 4PDA, Geeky Gadgets, Tisková zpráva TomTom, Pocket Lint.

Mohlo by vás zajímat

tomtom_ico

Navigace TomTom je na cestě na Android Market

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (47)