Tmavý vzhled v Androidu Q změní design i aplikacím třetích stran. Podívejte se na první fotky

Android-Q-novy-tmavy-vzhled-rezim

Jak už jste si mohli přečíst dříve, v Androidu Q uvidíme celosystémový tmavý vzhled. Nyní ale server xda-developers zveřejnil nové informace, včetně prvních fotek. Jedna ze zajímavých novinek je to, že tmavý režim se aplikuje i na aplikace třetích stran, takže budete mít opravdu celý systém v tmavých barvách.

Tmavý vzhled pro Android Q nabídne změnu barev i aplikacím, které nejsou od Googlu

Ještě předtím, než Google oficiálně oznámí novinky v systému Android Q, už známé několik klíčových věcí. Jedna z největších je tmavý vzhled. Ten se bude dát zapnout manuálně v nastavení, případně půjde nastavit automatické zapínání/vypínání v určitou hodinu. Například přes noc budete moct používat tmavý režim a přes den klasický. Server xda-developers, který má k rané verzi systému přístup, nyní zveřejnil informace o tom, že temný režim půjde zapnout i mimo aplikace Google.

tmavy vzhled android q

Mnoho aplikací Googlu už tmavý režim nabízí, další mají brzy následovat. Hlavní důvody, proč mají uživatelé v oblibě tmavý režim je jednak kvůli tomu, že není tak náročný na oči, obzvlášť v noci se na tmavý vzhled dívá pohodlněji, než když proti očím máte aplikaci, kde převažuje bílá barva. Druhým důvodem jsou OLED displeje, u černých pozadí se vypínají jednotlivé obrazové body, čímž se mírně šetří baterie.

android q tmavy vzhled

V Androidu Q půjde tmavý vzhled aplikovat i na aplikace třetích stran, které normálně nic podobného nenabízí. Výše můžete vidět tmavý vzhled aktivní u aplikací Groupon, Instagram anebo Tumblr. Tyto aplikace v základu tmavý vzhled nenabízí, o změnu barev se postaral přímo systém Android Q. Podobně se má podporovat velké množství aplikací, aby tak zážitek z tmavého režimu byl kompletní napříč systémem i aplikacemi.

Těšíte se na tmavý vzhled v Androidu Q?

Zdroje: phonearena.com, xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)