Tmavý režim pro klávesnici Gboard. Ukážeme vám, jak ho nastavit

Tmavý vzhled klávesnice Gboard

Tmavý režim! Aktuální trend mobilního světa. Možná jste v poslední době zaznamenali nárůst tmavého vzhledu uživatelského rozhraní aplikací. Důvodů je hned několik. Tmavší odstíny barev jsou ohleduplnější pro lidský zrak, prodlužují výdrž baterie zařízení a také dobře vypadají. Tmavý režim začal v nedávné době používat, mimo jiné i Facebook spolu se svými komunikačními platformami Messenger a WhatsApp. Pozadu nezůstal ani Google s prohlížečem Chrome. Tmavý režim nabízí také u své klávesnice Gboard, následující řádky napoví, jak tento dark skin nastavit.

Využívejte vlastnosti klávesnice Gboard naplno, přizpůsobte si barevné provedení a buďte styloví

Gboard poskytuje možnost změny barevného provedení již delší dobu a neomezuje se pouze na tmavý a klasický šedý režim. Uživatel může volit mezi širokou škálou barev a jejich odstínů. Velké zastoupení zde má zejména zmíněný tmavý vzhled. Kromě různých barevných variant klávesnice Google přináší také možnost stažení různých pozadí s motivem krajiny a řadu světlých a tmavých přechodů opět v nejrůznějších barevných kombinacích.

klávesnice Gboard tmavý vzhled

Jak nastavit tmavý režim u klávesnice Gboard

Gboard svým uživatelům přináší, jak již naznačil předchozí odstavec, celou řadu barevných variant a jejich kombinací, jak tmavý režim a další motivy získat?

  1. Aktualizuje si aplikaci na poslední verzi.
  2. Přejděte do aplikace Gboard (například v Messengeru nebo SMS zprávách).
  3. Klikněte na ikonu nastavení v horní liště klávesnice.
  4. Zobrazí se nabídka nastavení, klikněte na položku “Motivy“.
  5. Zobrazí se všechny tři zmíněné kategorie – barvy, krajiny a přechody. Pokud máte vybráno, stačí kliknout na náhled varianty, vyskočí dialogové okno s náhledem klávesnice.
  6. Zde si můžete zvolit způsob ohraničení klávesnice (s mezerami, nebo bez).
  7. Pak už stačí jen kliknout na tlačítko “Použít“.
Tmavý režim klávesnice Gboard

Následně by se vzhled klávesnice měl změnit podle zadaných předvoleb. Volba motivů tak z Gboard dělá ideální doplněk pro další barevně přizpůsobitelné aplikace, nebo oblíbený designový kryt.

🎓 Jak nastavit tmavý režim pro klávesnici Gboard

🎓 Jak nastavit tmavý režim pro klávesnici Gboard

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

Jak jste na tom vy? Používáte u aplikací tmavý režim?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)