Tlačítková Nokia s Androidem ve videu. Dočkáme se jí?

nokia android

Většina velkých gigantů se snaží vytvořit co možná nejlepší a nejlépe vypadající telefon. Běžně se stává, že v telefonu máme tolik jader, kolik jich nemáme ani v našem počítači. O fotoaparátech, které v podstatě vymazali klasické kompakty z trhu nemluvě. Co když ale chce být někdo old school? Rešením může být Nokia.

tlačítková nokia android

Většina telefonů, které se vyvíjí pro rozvojové země funguje na KaiOS – jednom z mála aktualizovaných systémů pro tlačítkové telefony. Nedávno však na blogové platformě Steemit uživatel s přezdívkou @rider95 leaknul video, na kterém můžeme vidět tlačítkovou Nokii, která údajně běží na Androidu 8.1 Oreo! Jak je to možné? Sami nevíme. Pravděpodobně se jedná o jakousi odlehčenou, upravenou verzi.

Na videu můžeme spatřit domovskou obrazovku a ukázku Google Map, které pravděpodobně nefungují. Celý systém však běží celkem svižně, vzhledem k tomu že běží na tlačítkovém telefonu. V signálové liště můžeme také vidět 4G síť, což je další věc, co u tlačítkových telefonů nebývá zvykem. Za věrohodnost videa se rozhodně nezaručujeme, ale vypadá to dost slibně. @rider95 k tomuto postu napsal, že se o tomto telefonu dovíme více na Google konferenci, kde zároveň dojde k představení nových Pixelů.

Má tlačítková Nokia s Androidem šanci na úspěch?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)