Google v Obchodě Play testuje tlačítko pro kontrolu aktualizací

tlacitko-pro-kontrolu-aktualizaci-icp

Jednou z nepříjemných vlastností klientské aplikace Obchod Play je skutečnost, že uživatel nemá možnost manuálně zkontrolovat dostupné aktualizace aplikací. Nedávno jsme probírali novinky, které Google testuje, nicméně teprve v závěru minulého týdne se objevily zprávy o dalším novém prvku, kterým je tlačítko pro kontrolu aktualizací.

Tlačítko pro kontrolu aktualizací Tlačítko pro kontrolu aktualizací

V dosavadních verzích Obchodu Play dochází k obnovení obsahu karet po restartu aplikace, nebo při přechodu z jedné karty na druhou. V případě, že jsou v sekci Moje aplikace a hry – Nainstalováno k dispozici aktualizace aplikací, zobrazí se uživateli zelené tlačítko aktualizovat. Pokud nejsou připraveny žádné nové verze, není ve stávajícím rozhraní žádná možnost, jak provést kontrolu aktualizací.

Obchod Play nyní nenabízí tlačítko pro kontrolu aktualizací Obchod Play nyní nenabízí tlačítko pro kontrolu aktualizací

Několika uživatelům se však nově v této sekci objevuje nové tlačítko pro kontrolu aktualizací. Stačí klepnout na řádek s textem No updates available (Nejsou k dispozici žádné aktualizace) a Obchod Play znovu zkontroluje, jestli nejsou dostupné novější verze nainstalovaných programů. Funkci můžete vidět v akci na následujícím krátkém videu.

New Play Store UI demo

New Play Store UI demo

K čemu je dobré tlačítko pro kontrolu aktualizací?

Není to velká novinka – ve skutečnosti je to, s ohledem na proměny rozhraní provedené v poslední době, spíše kosmetická změna. Ale pokud očekáváte nějakou konkrétní aktualizaci, neměli jste dosud žádný způsob, jak rychle aktualizovat stránku, abyste zjistili, zda je již k dispozici. Nyní bude v takových situacích život o kousek jednodušší.

Při pohledu na tlačítko vyvstává otázka, proč Google není konzistentní a nepoužil dnes již prakticky standardizovanou metodu “obnovení potažením” (“pull-to-refresh”). Tímto provedením přeci jen tak trochu plýtvá prostorem obrazovky, neboť vyhrazuje celý jeden řádek pro samostatné tlačítko. Samozřejmě je možné, že toto provedení je použito jen pro testování a pokud Google uvede tuto funkci do praxe, použije její provedení s “obnovením potažením”.

V tuto chvíli není jisté kdy, ani zda vůbec se tyto změny uživatelského rozhraní projeví u všech uživatelů. To patrně rozhodně Google až na základě výsledků testování.

Co říkáte na tlačítko pro kontrolu aktualizací? Je to užitečná funkce?

Zdroje: androidpolice.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)