Obstarejte zásilky pohodlně přes mobil. Máme tip na tři služby

zásilkové služby online

Velká spousta služeb a obchodů v České republice zatím stále nefunguje a zoufalí jsou jak jejich pravidelní zákazníci, tak i provozovatelé. Najdou se ovšem i oblasti, ve kterých se provoz nejen nepozastavil, ale v současné situaci dokonce posílil. Primárně jde pochopitelně o veškeré online a síťové služby a nástroje, o které je několikanásobný zájem. E-shopy hlásí nárůst zákazníků, bzukot na internetu trhá rekordy, online komunikační nástroje se těší nebývalé popularitě a třeba streamovací služby jsou dokonce natolik vytížené, že musejí omezovat kvalitu přenosů. K tomu všemu se ale najdou i nadprůměrně fungující segmenty, které za běžných okolností stojí na přímém kontaktu mezi lidmi. Patří mezi ně zásilkové společnosti, které se mnohdy specializují na předání balíčků i takzvaně ode dveří ke dveřím. My vám teď přinášíme tipy na tři zásilkové služby, které umožňují objednat, zaplatit a obstarat odeslání či příjem zásilek online.

Zásilkové služby fungující pohodlně online

Zaslat.cz

Tato služba má i vlastní aplikaci, která poskytuje úplně to samé jako web. Jde v podstatě o inteligentní srovnávač, skrze který si můžete vybrat nejhodnějšího dopravce na základě zadaných parametrů. Zaslat.cz má dlouhý seznam partnerských zásilkových služeb a můžete skrze ně poslat balík od dveří kanceláře či domu. Vše potřebné se přitom dá skutečně vyřídit online a není nutné žádné papírování nebo označování. Po zadání objednávky si řidič zásilku sám označí a odveze.

Miroslav Michalko

Zaslat.cz navíc v těchto nelehkých dnech doručuje zdarma roušky od lidí, kteří je šijí, k těm, co je nejvíce potřebují. Stačí si objednat přepravu na Zaslat.cz, objednávku nakonec neplatit a místo toho kontaktovat přímo Zaslat.cz s číslem objednávky.

Zásilkovna.cz

I u této služby se můžete spolehnout na web či mobilní aplikaci. Její funkčnost je velmi podobná, jen nejde o žádný srovnávač. I tady jezdí různé společnosti, ale vy se nemusíte zajímat o to, která to zrovna ve vašem případě je. Zásadní rozdíl oproti Zaslat.cz tkví v tom, že i když Zásilkovna doručuje také na výdejní místa i na konkrétní adresy, tak podání zásilky lze provést na jednom z výdejních míst. Tento proces zase ale šetří peníze, takže se dá takové podání překousnout. Nyní ve stavu nouze je služba lehce omezena. Detaily najdete na blogu.

Zásilkovna - Posílejte zásilky bez front a levněji
Zásilkovna - Posílejte zásilky bez front a levněji

Můj Balíkonoš

Toto je příklad toho, jak vypadá takzvané štěstí v neštěstí. Tento projekt byl založen roku 2015 a od roku 2018 nefungoval. Současná situace ale jejího provozovatele motivovala ho obnovit. Objednání přepravy i platby probíhají online na webu, hned druhý den si kurýr balík vyzvedne a následující den jej doručí na určené místo. Služba zároveň v pandemické krizi umožňuje přepravu pro neziskové organizace za zvýhodněných podmínek. Tento projekt bohužel mobilní aplikaci nemá, ale web je plně funkční i na telefonu.

Znáte tyto zásilkové služby poskytující vyřízení online?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse stále nosí starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek