TOPlist

Obstarejte zásilky pohodlně přes mobil. Máme tip na tři služby

zásilkové služby online

Velká spousta služeb a obchodů v České republice zatím stále nefunguje a zoufalí jsou jak jejich pravidelní zákazníci, tak i provozovatelé. Najdou se ovšem i oblasti, ve kterých se provoz nejen nepozastavil, ale v současné situaci dokonce posílil. Primárně jde pochopitelně o veškeré online a síťové služby a nástroje, o které je několikanásobný zájem. E-shopy hlásí nárůst zákazníků, bzukot na internetu trhá rekordy, online komunikační nástroje se těší nebývalé popularitě a třeba streamovací služby jsou dokonce natolik vytížené, že musejí omezovat kvalitu přenosů. K tomu všemu se ale najdou i nadprůměrně fungující segmenty, které za běžných okolností stojí na přímém kontaktu mezi lidmi. Patří mezi ně zásilkové společnosti, které se mnohdy specializují na předání balíčků i takzvaně ode dveří ke dveřím. My vám teď přinášíme tipy na tři zásilkové služby, které umožňují objednat, zaplatit a obstarat odeslání či příjem zásilek online.

Zásilkové služby fungující pohodlně online

Zaslat.cz

Tato služba má i vlastní aplikaci, která poskytuje úplně to samé jako web. Jde v podstatě o inteligentní srovnávač, skrze který si můžete vybrat nejhodnějšího dopravce na základě zadaných parametrů. Zaslat.cz má dlouhý seznam partnerských zásilkových služeb a můžete skrze ně poslat balík od dveří kanceláře či domu. Vše potřebné se přitom dá skutečně vyřídit online a není nutné žádné papírování nebo označování. Po zadání objednávky si řidič zásilku sám označí a odveze.

Zaslat.cz
Zaslat.cz
Miroslav Michalko

Zaslat.cz navíc v těchto nelehkých dnech doručuje zdarma roušky od lidí, kteří je šijí, k těm, co je nejvíce potřebují. Stačí si objednat přepravu na Zaslat.cz, objednávku nakonec neplatit a místo toho kontaktovat přímo Zaslat.cz s číslem objednávky.

Zásilkovna.cz

I u této služby se můžete spolehnout na web či mobilní aplikaci. Její funkčnost je velmi podobná, jen nejde o žádný srovnávač. I tady jezdí různé společnosti, ale vy se nemusíte zajímat o to, která to zrovna ve vašem případě je. Zásadní rozdíl oproti Zaslat.cz tkví v tom, že i když Zásilkovna doručuje také na výdejní místa i na konkrétní adresy, tak podání zásilky lze provést na jednom z výdejních míst. Tento proces zase ale šetří peníze, takže se dá takové podání překousnout. Nyní ve stavu nouze je služba lehce omezena. Detaily najdete na blogu.

Můj Balíkonoš

Toto je příklad toho, jak vypadá takzvané štěstí v neštěstí. Tento projekt byl založen roku 2015 a od roku 2018 nefungoval. Současná situace ale jejího provozovatele motivovala ho obnovit. Objednání přepravy i platby probíhají online na webu, hned druhý den si kurýr balík vyzvedne a následující den jej doručí na určené místo. Služba zároveň v pandemické krizi umožňuje přepravu pro neziskové organizace za zvýhodněných podmínek. Tento projekt bohužel mobilní aplikaci nemá, ale web je plně funkční i na telefonu.

Znáte tyto zásilkové služby poskytující vyřízení online?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)