5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #103: OTG redukce, chytré hodinky a další

tipy-z-ciny

Poslední týdny se nesou ve znamení českého hokeje, pojďme si v pauze představit další z dílů našeho seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů. Dnes na nás čeká velmi levná OTG redukce, chytré hodinky od Xiaomi či třeba šikovné pouzdro na flash disky, pevný disk a další.

1) Velmi levná OTG redukce

Čas od času se člověku hodí připojit k telefonu třeba flash disk či jinou periferii, ale potřebuje k tom patřičné vybavení. Tím je OTG redukce, kterou už jsme tu několikrát měli. Tento tip od čtenáře však představuje velice levné a kompaktní řešení, které zaujme.

OTG redukce – vlastnosti:

 • konektor MicroUSB.
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – OTG redukce

Cena: 12 Kč (Aliexpress)

– zaslal Jan Zbihlej (celkově 1 tip)

2) Pouzdro na externí disk, paměťové karty a flash disky

Patříte-li mezi uživatele, kteří u sebe kvůli práci či zábavě stále nosí externí disk, flash disk, několik paměťových karet a další periferie (kabely apod.)? Pro vás je připraven náš druhý tip na šikovné pouzdro, které dokáže všechno toto příslušenství pojmout. Zaujme přitom lákavou cenou i svým provedením.

Pouzdro – vlastnosti:

 • voděodolné provedení,
 • vnitřní rozměry: 145 x 85 x 35 mm.
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – pouzdro

Cena: 145 Kč (Aliexpress)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 15 tipů)

3) USB kabel v přívěsku

Mobilní telefony dnes díky své prostorné vnitřní paměti mohou posloužit i jako paměťové médium. Pro přenos dat nebo třeba nabíjení na cestách či návštěvách se bude dozajista hodit miniaturní kabel, který se schová ve vcelku elegantním přívěsku. Ten lze nosit neustále spolu s klíči a použít jej pouze v případě potřeby. Podle výrobců dokáže kabel propustit proud až o velikosti 3 A.

Vlastnosti – USB kabel v přívěsku:

 • konektor MicroUSB,
 • délka: 23 mm,
 • proud: až 3000 mA,
 • materiál: PU kůže
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – USB privesek

Cena: 60 Kč (TinyDeal)

– zaslal Jozef Doliňák (celkově 2 tipy)

 4) Selfie stick, stativ a Bluetooth dálková spoušť od Xiaomi

Čtvrtý tip spojuje hned 3 zařízení a příslušenství. V prvním případě se jedná o Selfie Stick, pomocí kterého můžete tvořit skupinové selfie pohodlně a rychle, krk lze prodloužit až na 50 cm. Díky Bluetooth spoušti bude navíc pořizování snímků snazší. A to není vše – rukojeť selfie nabídne možnost rozevření a rázem se z celého zařízení stává stativ. Ten sice půjde využít spíše nouzově a v ideálních podmínkách, ale i tak se může hodit.

Vlastnosti – selfie stick:

 • možnost prodloužení až na 50 cm,
 • Bluetooth dálková spoušť,
 • možnost použít jako stativ,
 • univerzální držák pro telefon (šířka 56 – 86 mm).
5 tipu na zbozi z cinskych obchodu – stativ selfie

Cena: 577 Kč (TinyDeal)

– zaslal Zbyněk Trnka (celkově 14 tipů)

5) Chytré hodinky Xiaomi Huami Amazfit

Bude to již za chvíli rok, co jsme v naší redakci testovali chytré hodinky pro sportovce Xiaomi Huami Amazfit. Proč je nyní dáváme i do našeho výběru tipů z Číny? V recenzi jsme si nejvíce stěžovali na fakt, že je prostředí pouze v čínštině. To se však před nedávnem změnilo a hodinky jsou dostupné i v anglické distribuci a existují návody, jak je lokalizovat dokonce do češtiny. Tyto hodinky za svou cenu nabídnou zajímavou konstrukci, výborně čitelný displej, GPS i slušnou výdrž na jedno nabití.

chytre-hodinky-xiaomi-huami-amazfit-konstrukce-na-ruce

Cena: 2931 Kč (GearBest)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů.

O co budeme hrát?

cestovni-pouzdro


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.

---> Pro hlasování je potřeba se přihlásit! <---

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Další vyhlášení proběhne po 106. díle seriálu v samostatném článku.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)