6 jednoduchých tipů a triků pro Facebook Messenger

facebook-messenger-tipy

Facebook Messenger patří mezi nejvíce používané aplikace na mobilních telefonech, kdy se počet stažení počítá již v miliardách. Zde je několik tipů a triků, které nejsou tolik známé mezi uživateli, nebo jsou šikovně schované.

1) Messenger hry

O tom, že Messenger měl nějakou hru pravděpodobně víte. Znáte ale všechny? V době psání články jsou dostupné celkem tři, a to šachy, hod na koš a “fotbal”. První jmenovanou spustíte tak, že do chatu napíšete “@fbchess play”, ovládání hry pak najdete pod příkazem “@fbchess help”.

Zbylé dvě hry spustíte tak, že do chatu vložíte emoji basketbalového nebo fotbalového míče a po odeslání na ně poklepáte. U fotbalu musíte udržet míč co nejdéle na displeji a nesmí vám spadnout dolů, u basketbalu je to pak klasický hod do koše. Samotný hod připomíná chytání Pokémonů, takže můžete trénovat i při chatování.

2) Natáčení videa přímo v aplikaci

To, že z Messengeru můžete rovnou fotit a vkládat fotky je obecně známá věc, stačí stisknout ikonku fotoaparátu a rychle fotíte. Pokud ale podržíte kolečko uprostřed, tak místo focení začnete nahrávat. Šipkou pro odeslání pak jednoduše video odešlete. Natočené video může mít maximálně 15 sekund.

3) Fotky roztomilých zvířátek jednoduše

Pokud často používáte fotky roztomilých zvířátek. Například, když chcete někoho rozveselit, nemusíte je pracně hledat na internetu a vkládat je ručně. Stačí napsat do chatu “@dailycute” a vše je zařízeno. Automaticky a náhodně se odešle fotka s roztomilým zvířátkem.

screenshot_2016-09-22-09-04-34

4) Messenger bez Facebooku? Ano

Ne každý má Facebook, ať už proto má jakékoliv důvody. Pokud mezi ně patříte, neznamená to ale, že nemůžete používat i Messenger. Stačí jen zadat vaše telefonní číslo, čímž se pak Messenger propojí s telefonem a další lidé vás budou moc najít právě podle čísla, nebo podle piktogramu, o kterém píšeme níže.

messenger-sign-up-android

5) Zástupce na ploše

Své oblíbené kontakty si můžete vložit na plochu, abyste k nim mohli přistupovat rychleji. Stačí jen podržet prst na kontaktu a z nabídky vybrat “vytvořit zástupce”. Stejně to funguje i na skupinové konverzace.

6) Profilový kód alá Snapchat

Žlutý obrázek s duchem je velmi oblíbený u mladé generace, díky tomu si můžou rychle propojit své Snapchat účty. Jedná se o velmi zajímavou inovaci, která je nějakou chvíli dostupná i pro Messenger. K vašemu piktogramu se dostanete tak, že v aplikaci přejdete na svůj profil a kliknete na svůj obrázek , otevře se vám speciální okno, ze kterého budete moc svůj speciální kód sdílet, nebo naopak naskenovat kód jiných.

Znáte i jiné tipy pro Facebook Messenger?

zdroje: pcadvisor.co.uk, makeuseof.com, pcmag.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)