Thermodo: Miniaturní teploměr pro váš Android

b6aae6d8bcc4e4be866bfbfeec7c4d8b_large

Čas od času vám přinášíme zprávy ohledně různých projektů z crowdfundingového serveru Kickstarter, kde jsou zajímavé nápady financovány pomocí dobrovolných darů od uživatelů (kteří za svoji štědrost získají výměnou rozličné výhody). Toto je případ i gadgetu nazvaného Thermodo.

b6aae6d8bcc4e4be866bfbfeec7c4d8b_large

Thermodo je miniaturní teploměr, který se do telefonu zapojuje pomocí 3,5 mm audio jacku, tedy konektoru, který obsahuje většina současných telefonů. Sensor je prý velmi přesný a kompatibilita je bezproblémová. Jak vůbec může teploměr fungovat přes audio vstup/výstup? Jedná se o skutečně vychytanou metodu – do výstupu směřuje audio signál, ten je v teploměru modifikován podle naměřené teploty a výsledný signál je na vstupu (3,5 mm konektor obsahuje totiž i vstup pro handsfree) opět přijat.

c881ba11f5cb2b723e9a7ef1b3c5fea0_large

Pokud se nad tímto projektem zamyslíme hlouběji, připadají v úvahu kromě obyčejné kontroly teploty v místnosti i mnohem zajímavější způsoby využití. Co takhle aplikace, která bude odesílat data třeba jednou za půl hodiny na nějaký centrální server a vytvoří se tak velmi aktuální přehled teplot v různých koutech země? Vývojáři prý dají k dispozici i SDK, aby si každý mohl snadno vytvořit vlastní aplikaci, která bude s teploměrem spolupracovat.

Thermodo je na Kickstarteru teprv pár dnů a už se dokázal zaplatit více než osminásobně. Jedná se určitě o fajn nápad, tak se na podrobný popis nezapomeňte mrknout.

 

Zdroj: Kickstarter

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)