The Dark Knight Rises, Batman dorazil na Android!

batman main4

The Dark Knight Rises je nová hra od Gameloftu vydaná zároveň s filmem, který právě běží v kinech. Gameloft nám naservíroval zajímavou hru, vzdáleně se podobající PC verzím, ale jejich kvality bohužel nedosahuje. Nicméně zde máme povedený mobilní kousek, s úžasnou grafikou hlavní postavy, filmovým příběhem a zajímavými herními prvky.

Příběh

Příběh se poměrně striktně drží dějové linie filmu a kreslené filmové ukázky mě nadchly. Nevím, do jaké části hry jsem se dostal a jak daleko v příběhu jsem, jelikož na film jdu až za dva dny, ale přibližnou strukturu znám. Při zachraňování města se Batman střetl s Banem, který mu nakopal zadek, zavřel ho do vězení a zabije ho, až zničí Gotham. Batman se z vězení dostane, což byla velmi povedená část hry, a znovuzrozen jde dále bojovat.

Nebojte se, nic zásadního jsem vám nevyzradil. Tohle vše je jasné i z trailerů na film. Postavy ve hře mají obličej jejich herců ve filmu, takže za Banem poznáte Toma Hardyho a při útěku z vězení, kde nemáte masku, běháte kolem s Christianem Balem. Příběhová stránka hry může být velkým lákadlem, protože po skvělém filmu určitě nebude mít Batmana dost a na to se u této hry sází. Také se ve hře setkáme se stejnými dialogy jako ve filmu a hláškami, které jste mohli vidět v trailerech.

kreslený příběh2 příběh4

Hraní

Samotné hraní je zábavné, souboje vypadají skvěle, ale často zmatená kamera kazí ten dobrý dojem. Jedná se o akční hru a přišlo mi, že si vystačím s jedním klikacím tlačítkem, ale při souboji s více protivníky se objevuje tlačítko obrany, kterým vykrýváte útoky, což je přebrané z počítačových verzí a obohacuje to hru. Trošku je mi líto, že se nedá bránit i jednomu protivníkovi, takže si s ním nemůžete pohrát, ale prostě ho musíte rychle zkopat.

Dalšími příjemnými prvky ve hře je přitahovací pistole, kterou můžete použít jak na zdi, tak na nepřátele. Zde se mi nelíbí, že přitáhnutého protivníka musíte nechat postavit, čím ve větším souboji ztrácíte drahocenný čas. Také zde můžeme létat po střechách pomocí Batmanova pláště a za letu se dokonce někde zachytit s vystřelovací pistolí. Co by to bylo za Batmana bez multifunkčního opasku, a tak ve hře můžeme házet z opasku hvězdice a mnoho jejich variací, kouřové granáty a světelné granáty.

batman combat batman létání

Hrou se pohybujete poměrně volně a k cílům vás vede zobrazení vzdáleného bodu s ubíhajícími metry. Mezi povedené části hry patří, jak už jsem zmínil, kreslené filmové pasáže a jízda s vozidly, takže si zde zalétáme nebo zajezdíme na motorce. Grafika hry je úžasná, tedy ta co se týče Batmana, on a jeho kostým vypadají skvěle, trošku se ale ubralo ostatním postavám které, když to řeknu přehnaně, vedle vás vypadají skoro jako z Minecraftu.

Ve hře si samozřejmě můžete dokupovat mnoho věcí a vylepšení. K tomu slouží tak zvaný Tech Shop, ve kterém si kupujeme či upgradujeme předměty a schopnosti. To vše děláme za SP body, které získáváme postupem ve hře a zvyšováním levlu Batmana, nebo zde máme jakési zlaté mince, které dostáváme za poražené protivníky a také si je můžeme dokoupit reálnými penězi.

batman postavy 2012-07-28_19-56-59

Závěr

The Dark Knight Rises se na mobilní poměry povedl a pokud jste fanoušky Batmana, nebo vás zaujal film, nejspíše po něm sáhnete. Pro mě hra patří mezi lepší průměr a i když na Google Play seženete lepší hry, tak na připomenutí skvělého filmu je hra povedená. Za mě bych trošku snížil cenovku, to bych hru hodně vychválil, ale musím říct, že čím více ji hraju a píšu o ni, tím více mě baví.

Videopohled

The Dark Knight Rises
The Dark Knight Rises

David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)