Test 5G připojení v Japonsku: Rychlost 3,6 Gbps v reálných podmínkách

5G připojení – 3,6 Gbps

Rychlejší internet je vždycky lepší internet. Není to tak dávno, co jsme si mohli poprvé zkusit super rychlé 4G LTE, které bylo před pár lety považováno za sci-fi. Definice rychlého internetu se během několika let díky 5G připojení opět změní. Jak dopadly výsledky japonských testů v reálných podmínkách?

Rychlost 5G připojení bez problémů zvládne 3,6 Gbps

Test prováděla společnost Huawei za pomoci tamního operátora NTT DoCoMo poprvé v reálných podmínkách mimo laboratoř. Připojení, které by mělo být zkomercializováno do roku 2020, slibovalo připojení až ohromných 20 Gbps. V opravdovém světě za zdí laboratoře však připojení dosáhlo i tak úctyhodných 3,6 Gbps. A to už je opravdu něco.

5G připojení samsung

Taková rychlost by mohla změnit celkové nazírání na chytrá auta, moderní města a v podstatě každý aspekt života v 21. století. Další podrobnější testování proběhne v roce 2018 v Rusku na World Cup.

Co na to operátoři?

Ačkoli je k samotnému nasazení této technologie poměrně daleko, vše vypadá slibně a my se už nemůžeme dočkat! Doufejme, že do té doby budou schopni operátoři přizpůsobit své cenové nabídky – surfování o rychlosti 3,6 Gbps by se při současných cenách mohlo v Česku pěkně prodražit.

Zdroj: Androidportal

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)