TOPlist

Tesla dál bojuje proti vandalům a vylepšuje Sentry mode. Ušetří vám čas

tesla sentry mode
  • Moderní a drahý vůz může fungovat jako vábnička pro vandaly
  • Tesla si to uvědomuje a vybavila své vozy hlídacím režimem Sentry mode
  • Nyní chystá novinku v prohlížení záznamů

Společnost Tesla do svých vozů integruje spoustu inovativních technologií a jednou z nich je Sentry mode. Jedná se o režim, kdy zaparkovaný vůz při podezření na nekalou činnost pořídí nahrávku okolí vozu. Nevýhodou je, že abyste se na tyto nahrávky mohli podívat, není možné to udělat na dálku.

Hlídání vozu může být velmi užitečné, pokud máte souseda, který vám dveřmi obouchává auto nebo bydlíte poblíž restaurace, jejíž opilí hosté považují za skvělou zábavu poškození zaparkovaných aut. Přesně pro takové případy je Sentry mode neocenitelnou pomůckou, která vám pomůže najít a usvědčit pachatele.

Tesla Sentry mode

Jak Sentry mode a prohlížení záznamů funguje nyní? Podívejte se na video:

How to View Sentry Mode Events on Tesla (How to Check Sentry Mode Events on Tesla)

How to View Sentry Mode Events on Tesla (How to Check Sentry Mode Events on Tesla)

Vzdálený přístup

Společnost Tesla na svém X účtu App Updates zveřejnila informaci, podle které se chystá možnost vzdáleného přístupu k nahrávkám pořízeným v Sentry mode.

Zdá se, že tato funkce bude nejprve k dispozici na iOS, operačním systému společnosti Apple. Jestli a kdy bude tato funkce přítomna na Androidu nebo jiných operačních systémech, zatím nevíme.

tesla sentry modeTesla Model 3 sentry mode

Režim Sentry Mode prošel v průběhu let řadou vylepšení, včetně přesnější detekce nehod a lepšího rozpoznání vloupání do vozidel.

Spotřeba baterie

Přestože je bezpečnostní funkce užitečná, její provoz má velké nároky na baterii a někteří majitelé si stěžovali na nadměrné vybíjení. V únoru 2024 ale bývalý viceprezident společnosti Powertrain Drew Baglino uvedl, že Tesla pracuje na zlepšení spotřeby baterie v režimu Sentry Mode.

„Spotřebu energie v režimu Sentry Mode je třeba zlepšit,“ řekl Baglino. „Tým pracuje na snížení o  40 % v aktualizaci softwaru za 2. čtvrtletí.

Tesla
Tesla

Věříte, že se tato funkce dostane i na Android?

Zdroj: X, X, Tesla Rati

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)