Tesla novinky: Čtyřkolka, hned vyprodaná drobnost a česká stopa

Tesla Cyberquad Cyberwhistle čeština čtyřkolka píšťalka

Americká společnost Tesla (ta vedená megalomanem Elonem Muskem) před pár hodinami přišla se zajímavými novinkami. A jde tedy o opravdu pestrý mix. První věc spadá přímo do oboru podnikání této firmy, druhá se očividně velmi šikovně postará o její propagací a třetí vyloženě potěší české fanoušky této značky.

V prvé řadě se představila nová elektrická čtyřkolka Cyberquad, která má designově doplňovat dříve uvedený Cybertruck. Je určená primárně pro děti od osmi let a z toho důvodu má maximální nosnost cca 70 kilogramů. Nicméně z dílenského hlediska nejde o žádnou plastovou “hračku”. Noví majitelé se mohou těšit na poctivý kovový rám a například i volitelné nastavení zavěšení kol.

Dojezd činí asi 24 kilometrů a maximální rychlost je zhruba 16 kilometrů v hodině (kvůli bezpečnosti jde snížit na polovinu). Cena Tesla Cyberquad je 1 900 dolarů, tedy asi 42 600 Kč. Objednat se dá rovnou ze stránek výrobce, nicméně oficiálně jen v USA. Navíc se zdá, že je v tuto chvíli vyprodaná.

Ještě mnohem rychleji “z pultu” zmizel další představený produkt. Reklamní píšťalka Cyberwhistle, která není ničím jiným než jen upomínkovým či sběratelským předmětem opět připomínajícím Cybertruck. Fanatická popularita značky zde naplno zapůsobila a píšťalka v přepočtu za cca 1 200 Kč byla během několika desítek minut pryč. Elon Musk ji propagoval i na Twitteru a lákal lidi, ať si raději koupí ji než novou utěrku Apple. Současně jde částečně i o pošťouchnutí, aby fanoušci “pískali” za Teslu v rámci různých aktuálních sporů.

Třetí zmíněná novinka nebyla nijak oficiálně oznámena, nicméně tuzemští fanoušci si jí pochopitelně na oficiálním webu všimli. Stránky americké Tesly už jsou totiž převedeny do češtiny a funguje zde už i oficiální e-shop pro doplňkový merchandise.

Jak vnímáte značku Tesla?

Zdroj: TechCrunch,

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)