Musk si mne ruce! Tesla Model Y je nejprodávanějším autem v Evropě, koupit ho můžete nejlevněji v historii

tesla model Y
  • Tesla Model Y slaví velký úspěch
  • Jde o nejprodávanější vůz v celé Evropě
  • Naopak Model 3 se propadl o 40 %

Automobilka Tesla může začít slavit, jelikož Model Y je oficiálně tím nejprodávanějším vozem v Evropě za první čtvrtletí letošního roku. Dosáhla na narůst 179 % ve srovnání s loňskem a překonala několik tradičních automobilů.

Dle agentury JATO se dostala Tesla Model Y na úplný vrchol žebříčků nejprodávanějších vozů a překonala například levnější Dacii Sandero, Peugeot 208, Volkswagen T-Roc, Golf i Škodu Octavii. Na to, že se jedná o vůz, jehož cena v Česku startuje na 1 159 990 Kč (namísto původních 1 499 990 Kč) jde o skvělý úspěch. Felipe Munoz, globální analytik pracující právě pro JATO se nechal slyšet, že Model Y se zařadí v roce 2023 mezi 5 nejprodávanějších vozů. Je ale potřeba zmínit, že zatímco Model Y zažívá úspěch, Model 3 se propadl o 40 %, což jen dokazuje popularitu SUV. Hromada potenciálních zákazníků rovněž čeká na facelift Modelu 3.

Tesla Model Y 2022 review – the BEST electric SUV?

Tesla Model Y 2022 review - the BEST electric SUV?

Základní Tesla Model Y nabídne dojezd až 455 km na jedno nabití a z 0 na 100 km/h se rozpohybuje za 6,9 vteřiny. Verze Long Range má dojezd až 533 km a zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za 5 vteřin.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Přemýšlíte nad koupí elektromobilu?

Zdroj: JATO

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)