Tesla aktualizována: Zaparkuje do garáže (nebo vás vyzvedne v práci)

Alza-Android-RoadShow-2105-Brno-Tesla-S-3-729×478

Nadšení kolem luxusních elektrických chytrých aut Tesla rozhodně neutichá – ba právě naopak. Stále chytřejší software se dočkal zajímavé aktualizace, díky které si Model S a Model X bez vašeho přičinění otevřou garáž, zaparkují se a vypnou. Díky této funkci s názvem Summon (česky přivolat) auto ráno jedním stisknutím tlačítka i probudíte. Společnost se rovněž pochlubila s dalšími plány brzké budoucnosti.

Tesla díky funkci Summon zaparkuje do garáže

Zajímavý update umožní na jedno stisknutí tlačítka pohodlné zaparkování auta. Stačí spustit akci a Tesla už se postará o zbytek – otevření garážových vrat, přesné zaparkování i vypnutí. Funkce s názvem Summon je však pouze půdou pro mnohem rozsáhlejší a vzrušující dovednosti – vizionář Elon Musk se pochlubil i s názorným příkladem možností, kterých se máme dočkat už do dvou let.

Tesla Model S 7.1 Summon Exit

Tesla Model S 7.1 Summon Exit

Co takhle odvoz z práce?

Tesla by se měla automaticky synchronizovat s vaším kalendářem a přijet vás třeba vyzvednout z práce. Problémem prý nebudou ani delší vzdálenosti – chytré auto by se po cestě mělo samo nabíjet. Představené možnosti znějí opravdu lákavě a futuristicky a my se nemůžeme dočkat jejich uvedení do praxe. Technologický pokrok však prozatím budou stále brzdit neflexibilní zákony.

Zdroj: CNBC

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek