Čipset Tensor je možná přeznačený Exynos. Lhal nám Google?

google tensor čipset

Ještě předtím, než Google oficiálně oznámil telefony Pixel 6 a Pixel 6 Pro se spekulovalo o vlastním čipu s názvem Tensor. Asi nikoho nepřekvapí, že čipset má pro Google vyrábět Samsung. Jenže nyní se začíná ukazovat, že by tento čipset mohl být pouze přejmenovaný a dosud nevydaný Exynos 9855.

Je Tensor jen přeznačený Exynos?

Samsung prý již přes rok pracuje na čipsetu Exynos 9855, který má interní označení Whitechapel. Že je vám to povědomé? Aby, když stejně Google označuje právě Tensor. Mimochodem, spolu s Exynosem 9855 pracuje Samsung také na Exynosu 9925, který má být uveden na trh příští rok a jako první se jej dočkáme zřejmě v řadě Galaxy S22. Bude mít mimo jiné také grafický čip postavený na architektuře RDNA2 od AMD.

Co se týče výkonu, má být někde mezi Exynosem 2100, který tiká v řadě Galaxy S21 a připravovaným Exynosem 2200. Prozatím bohužel není jasné, zda si Google upraví čip alespoň trochu dle svého, nebo půjde čistě jen o přejmenování. Zatím jde ale o nepodloženou spekulaci a vše může být jen shoda náhod. Každopádně pokud je to pravda, zklame americký gigant zřejmě spoustu uživatelů. Není pochyb o tom, že čipsety od Samsungu jsou v posledních letech zajímavé a začínají se blížit Snapdragonům, jenže pod pojmem vlastní čipset si představujeme opravdu něco jiného.

Jaký máte na tuto situaci názor?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)