V čem je nový Google Pixel slabší než tři roky starý iPhone? (první benchmarky)

Google Tensor Pixel 6 benchmarky

V telefonech Google Pixel 6 a Google Pixel 6 Pro se mimo jiné ukázal na trhu nový čipset s názvem Tensor. Tato na míru šitá osmijádrová sestava se od počátku chlubí hlavně špičkovým zabezpečením, nicméně i po stránce výkonu měla být podle původních předpokladů schopná konkurovat nejsilnějším soupeřům. Jak tyto aspekty posuzují první měření provedená skrze nástroje pro benchmarky? Výsledky jsou poněkud rozpačité.

Po stránce celkového výkonu se zatím ukazuje, že Tensor je slabší než Snapdragon 888 a dokonce také méně výkonný než tři roky starý Apple A12 Bionic. V porovnání s druhým jmenovaným jde o skóre 1012 vs. 1117 a 2760 vs. 2932 u jednojádrového a multijádrového vytížení z měření u Geekbench 5. Nutno podotknout, že tyto hodnoty nevypovídají o tom, jak je mobil způsobilý pro “běžné používání”. Test nezohledňuje například zahřívání nebo vyladěnost se systémem.

V jiné oblasti pak Tensor naopak zabodoval. Jde o benchmark GPU neboli grafického výkonu. Tam dokázal nový Google čipset porazit všechny své Android konkurenty přičemž nejblíže mu je výsledek Huawei Mate 40 Pro.

Jak myslíte, že Tensor nakonec obstojí?

Zdroj: Gizmochina

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)