TOPlist

Aktualizováno: České studio Bohemia Interactive čínský Tencent nekoupil

Tencent kupuje Bohemia Interactive

Aktualizace:

Během středy české studio Bohemia Interactive popřelo předchozí zprávy o tom, že většinový podíl ve společnosti koupil čínský zábavní gigant Tencent. „Informace o vstupu společnosti Tencent do Bohemia Interactive, nebo dokonce o akvizici Bohemia Interactive Tencentem, která se nedávno objevila v médiích, se nezakládá na pravdě. Bohemia Interactive v minulosti vedla jednání o možné strategické spolupráci a může k tomu dojít i v budoucnosti. V současné chvíli se však nic nemění – Bohemia Interactive bylo a zůstává nezávislým studiem,“ reagovalo vedení české firmy.

Původní zpráva:

Čínská megaspolečnost Tencent (v tomto odvětví působící jako Tencent Games), která stojí například za úspěšným mobilním titulem PUBG Mobile, údajně kapitálově vstoupila do českého studia Bohemia Interactive. Podle serveru The Information, který se podle svých slov opírá o důvěryhodný interní zdroj, ho nyní čínská firma vlastní ze 70 až 80 procent. Suma za tento obchod prý byla kolem 260 milionu dolarů, v přepočtu 6,2 miliardy korun. České studio si celosvětově získalo fanoušky her v roce 2001 vydáním legendární Operace Flashpoint. Následovala například série ArmA a její variace pod jménem DayZ.

tencent games pubg mobile hacky

Pro čínskou firmu jde o jednu z mnoha podobných akvizic v posledních letech. Menšinové podíly má například i ve společnostech Riot Games (League Of Legends), Epic Games (Fortnite), Ubisoft (Assassin’s Creed, Far Cry, Watch Dogs), Activision Blizzard (Call of Duty, Diablo, World of Warcraft, Overwatch) a dalších. V posledních měsících se snaha tohoto giganta působit „na západě“ umocnila tím, že v Číně úřady začaly přísněji kontrolovat mimo jiné i vydávané hry. To firmě pochopitelně trochu ztížilo podnikání. Nákupem Bohemia Interactive si Tencent upevní místo na evropském poli s hrami. Tvrzení serveru The Information ještě ani jedna ze stran neokomentovala. Pokud k obchodu skutečně došlo, oficiální potvrzení bychom mohli očekávat v řádu hodin.

Jaký máte pocit z prodeje českého studia Číňanům?

Zdroj: ČT

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)