Obří update pro Telegram přináší hned 10 novinek

Telegram novinky update jaro 2022

Uživatelé chatovací aplikace Telegram se mohou těšit na to, že jim nejnovější update přinese opravdu velkou dávku novinek. Vývojáři před několika hodinami představili hned deset nových či upravených funkcí, které míří do mobilů s Androidem či iOS. Pojďme si všechny novinky, které podle všeho nejsou vázány na konkrétní verzi aplikace, postupně představit.

Telegram
Telegram

Vlastní zvuková upozornění

Uživatelé si mohou jako upozornění na zprávy z různých konverzací nastavit vlastní zvuky ze zařízení. Jen musejí mít do pěti sekund a 300 kB.

Libovolná délka umlčení notifikací

Ke stávajícím možnostem různých časových úseků pro potlačení notifikací přibude rolovací nabídka s téměř libovolným obdobím.

Pokročilé automatické mazání zpráv

U konkrétních chatovacích konverzací je v menu možné nastavit přesnější dobu, po které se smažou odeslané zprávy.

Odpovědi na přeposlané zprávy

Když budete odpovídat na zprávu přeposlanou z jiného chatu, zbytek příjemců nepřijde o kontext. Původní zpráva totiž bude také vidět.

Noví automatizovaní boti

Novinka primárně pro vývojáře. Telegram přidal možnost vytvářet prostředí s automatickými odpovídacími boty skrze JavaScript, takže objednávka jídla nebo platba může vypadat jako úkon na klasické webovce.

Snadné přidávání botů do skupinových konverzací

Administrátoři skupinových chatů mají nově možnost přidávat boty do konverzací jednoduše z menu a dávat jim přitom na pár kliknutí také oprávnění.

Vylepšený překlad pro iOS verzi

Telegram pro jablíčkáře se dostal na stejnou úroveň jako Android verze a už má také kvalitnější překlady z cizích jazyků.

Upravený obraz v obraze

Funkce Picture-In-Picture pro přehrávání videí v samostatné vrstvě má nyní lepší ovládání a dostavily se také zakulacené rohy.

Nové animace

Do prostředí s přidáváním telefonního čísla se dostaly nové animace s kačenkami, které mají uživatele provést celým procesem.

Nová animovaná emoji

Pizza, zmrzlina nebo kelímek s limonádou v pohybu? Desátou novinkou jsou nová animovaná emoji s jídlem.

Kterou z novinek v Telegramu využijete nejvíce?

Zdroj: Telegram

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)