Telegram ukončil své aktivity v oblasti kryptoměn

Telegram ukončil své aktivity v oblasti kryptoměn

Společnost, která stojí za čím dál tím populárnějším komunikátorem Telegram ukončila své zapojení do projektu Telegram Open Network (TON). Po více než dvou letech tahanic s úřady to oznámil na svém informačním kanále Pavel Durov, generální ředitel společnosti a zakladatel sociální sítě VKontakte. Tím Telegram oficiálně ukončil aktivity v oblasti kryptoměn.

TON byla blockchainová platforma, která chtěla nabízet decentralizovanou kryptoměnu Gram. V říjnu 2019 se ale tento projekt dostal do konfliktu s americkou Komisí pro kontrolu cenných papírů (SEC). Ta tenkrát TON vyzvala aby zastavila prodej své kryptoměny. Navíc odmítla uznat předprodeje v hodnotě 1.7 miliardy amerických dolarů, protože prý porušil americký Zákon o cenných papírech. Pavel Durov se tenkrát vyjádřil, že americké soudy nemají moc zakázat Gram mimo USA. Dokonce tento soudní spor vzletně nazval “bitvou naší generace”. Tím, že Telegram teď ukončil všechny aktivity v oblasti kryptoměn zřejmě tuto bitvu prohrál.

Gram měl být přímým konkurentem kryptoměny Libra od Facebooku. Ta také čelila konfliktu s úřady, konkrétně s Evropskou komisí. Ta v září 2019 zahájila předběžné vyšetřování. Chce se zaměřit na možné zneužívání dat uživatelů, ke kterým má Facebook díky své sociální síti přístup. Evropská komise dále není příliš nadšená z plánované integrace do komunikačních nástrojů Facebooku, jako jsou Messenger nebo WhatsApp.

Zdroj: TheVerge.com

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)