Menu

Telefony s Androidem vám v budoucnosti zkontrolují i krev

Nedávno Google získal zdravotnický startup s názvem Senosis Health. Patrně Google jednu jejich technologii dokáže využít a některé telefony s Androidem budou v budoucnosti umět zkontrolovat vaši krev.

Telefony s Androidem budou pomáhat s nemocemi

Pokud jste si všimli, Samsung se poslední dobou také zaměřuje na podobné zdravotní zařízení. Již dnes jsou schopny měřit srdeční tep nebo obsah kyslíku v krvi. Pozadu nezůstává ani Google. Rozhodl se totiž zakoupit startup Senosis Health.

Technologie Senosis Health vám pomocí fotoaparátu, blesku, seznoru akcelerometru a mikrofonu dokáže změřit po přiložení prstu obsah hemoglobinu v krvi. Ve skutečnosti se díky těmto informacím můžeme dozvědět, zdali nemáme problém s ledvinami, plícemi nebo dokonce i nádor.

V budoucnosti bude moct být tato technologie využita například k tomu, že budete posílat své údaje lékaři a nemusíte na některé kontroly chodit osobně. To využijí zejména lidé ve vzdálených oblastech. Vše samozřejmě bude záležet na přesnosti aplikace. Na jejím vylepšení už pracuje jedno z oddělení Googlu.

Využíváte již teď nějaké gadgety k měření například srdečního tepu?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

jirkar93

16.8.2017 21:11

Používám hrudní měřič tepu. Kdysi u nás probíhal výzkum, zda by šlo snížit počet elektrod při vyšetření EKG a nepodařilo se získat všechny potřebné informace při menším počtu elektrod. Nebude tedy jednoduché vyvinout nová čidla a hlavně správně interpretovat data, aby tomu rozuměli i doktoři.

RSS (komentáře k článku)