Telefony LG X Power a LG X Style: zaboduje velká baterie a pokus o styl?

lg LOGO

Společnost LG na letošním veletrhu MWC v Barceloně nepředstavila jen novou generaci své vlajkové lodi v podobě telefonu LG G5, ale také zbrusu novou řadu telefonů střední třídy LG X. Prvními modely této řady se staly telefony LG X Screen a LG X Cam a ty nyní dostávají zbrusu nové příbuzné – LG X Power a LG X Style.

LG X Power: 4 100 mAh baterie jako hlavní tahák

První z dvojice novinek je telefon LG X Power, jehož největší zbraní v boji s konkurencí bude baterie s nadstandardní kapacitou 4 100 mAh. Další výbava tohoto modelu je pak zcela běžná pro telefony nižší-střední třídy a zahrnuje například 5,3″ IPS displej s HD rozlišením nebo úsporný chipset MediaTek MT6735 se čtyřjádrovým procesorem nataktovaným na 1,14 GHz a grafickým čipem Mali-T720MP2. Operační paměť zde činí 2 GB a interní úložiště nabídne kapacitu 16 GB, ta je dále rozšířitelná o microSD karty. Hlavní fotoaparát má v případě telefonu LG X Power rozlišení 13 MPx a přední kamerka pořídí až 8MPx snímky.

LG X Style: dostupný styl?

Druhou novinkou je telefon LG X Style a název by mohl napovídat, co by mohlo být jeho hlavní devízou. Zda se tento předpoklad skutečně naplní si však zatím netroufáme tvrdit a raději počkáme na kvalitnější snímky tohoto modelu. Co se týče výbavy, přítomen je 5″ IPS displej s HD rozlišením a jemností obrazu 294 ppi. Telefon pohání starý známý chipset Qualcomm Snapdragon 410, kterému sekunduje 1,5 GB operační paměti. Interní úložiště i v případě LG X Style nabídne kapacitu 16 GB a možnost rozšíření pomocí microSD karet. Snímač hlavního fotoaparátu nabídne 8MPx rozlišení a s přední kamerkou pořídíte maximálně 5MPx snímky.

Oba telefony by na trh měly dorazit s Androidem 6.0 Marshmallow spolu s nejnovější verzí uživatelského prostředí LG UX. Tímto však končí výčet známých technických dat o obou novinkách.

Rozhodne cena

Na první pohled není ani jedna z novinek nijak zvlášť výjimečná, byť své zákazníky si zajisté oba telefony najdou. Rozhodujícím faktorem by zde mohla být cena. Telefony byly v tichosti představeny na Ukrajině a zároveň s představením byly odhaleny i tamní ceny. LG X Power bude stát přibližně 4 850 Kč (5 000 hřiven) a LG X Style vyjde na přibližně 4 350 Kč (4 500 hřiven).

Zaujaly vás nové přírůstky do řady LG X?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (5)