Menu

Jak se vám líbí nové telefony Google Pixel? (Víkendová hlasovačka)

V úterý 4. října večer byly odhaleny nové telefony Google Pixel. O všem podstatném jsme informovali ve článku Google Pixel telefony oficiálně. Neomezené fotografie, virtuální realita a jiné vychytávky, pod kterým se rozjela diskuze, naznačující poněkud rozporuplné přijetí. Proto jsme se rozhodli dát vám v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze možnost vyjádřit se k tomu, jak se představené Pixely povedly.

Google se ve svém propagačním videu nebál “popíchnout” konkurenční Apple a jeho aktuální iPhone 7. První náznak přichází ve třetím titulku, kdy vyhledávací gigant naznačuje, že novinka je nová nejen vyšším číslem (verze). Zcela jasně pak útočí ve 44. sekundě, kdy poukazuje na přítomnost konektoru pro sluchátka, který sice není nový, ale iPhone 7 ho nemá. Nepřítomnost tohoto konektoru přitom vyvolává mezi zákazníky značnou vlnu kontroverze. Google si na to konto neodpustil provokující zakašlání “ehm, ehm.”

Jedna věc je ale jistá: telefony Google Pixel jsou tu a je jen na zákaznících, aby vyhodnotili, zda jsou pro ně dostatečně zajímavé. První kritika se v diskuzi pod naším článkem snesla na ceny, začínající na 649 dolarech (asi 15 600 Kč). U těch se ale dá předpokládat, že časem klesnou k rozumnější hladině.

Podstatně zajímavější je polemika o tom, zda a nakolik se nové Pixely podobají svému rivalovi. Ten například čtenář, který se podepsal jako Karboxilas, hodnotil slovy: “Design je rozhodně lepší než i iPhonu, na druhou stranu se mi až moc podobá. Nechápu, že i Google má tendenci opičit se o Applu.” Další diskutující se pak s viditelnou podobou s telefony iPhone ztotožňují, případně konstatují, že Apple pro změnu čerpal inspiraci od HTC, které za Pixely stojí. Ať už z tohoto, či jiného důvodu, názory na to, jak novinky vypadají, oscilují mezi “moc se mi líbí” až po “to jsou ale ošklivé telefony!”

Jak se vám líbí nové telefony Google Pixel? (Víkendová hlasovačka)

Jak se vám líbí nové telefony Google Pixel?

Zatímco dosavadní Nexusy se mohly chlubit čistým systémem Android, na který ostatní výrobci nabalovali celou řadu aplikací a grafickou nadstavbu, Google Pixel jde na to jinak. Bude mít hned několik exkluzivních funkcí, které v čistém Androidu ani na jiných zařízeních nenajdete. Zmínit můžeme například Asistenta Google, vlastní launcher, neomezenou zálohu fotek do cloudu, či podporu 24/7. Všechny novinky Androidu 7.1, který na nových telefonech běží, včetně seznamu exkluzivních funkcí najdete ve článku Android 7.1 přichází s telefony Pixel. Na jaké novinky se můžeme těšit? Je zjevné, že vyhledávací gigant poněkud změnil směr mobilů prodávaných pod svou vlajkou. Hlavní doménou už nemá být systém bez zbytečností, ale funkce, které u jiných výrobců nenajdete. Bude to pro zákazníky dostatečné lákadlo?

Oznámkujte nové telefony Google Pixel!

V tuto chvíli je ještě příliš brzy na to, abychom hodnotili novinku nějak objektivně. Nové Pixely dosud drželo v dlaních jen několik desítek, možná stovek lidí. Chceme ale zjistit, jaké jsou vaše první dojmy, podobně jako před rokem, kdy jste měli možnost známkovat nově představené Nexusy 6P a 5X. Nexus 6P tehdy dostal průměrnou známku 2,1, menší sourozenec 5X 2,35. To naznačovalo spíše pozitivní, nicméně poměrně rezervované přijetí. Budou na tom telefony Google Pixel lépe, nebo hůře? Rozhodněte sami!

Samozřejmě je na vás, jaká kritéria vezmete v potaz – v ideálním případě by vaše známka měla odrážet jak dojem ze vzhledu, tak i hodnocení softwarové výbavy a exkluzivních funkcí. Budeme rádi, když se diskuzi pod článkem rozepíšete o tom, čím se vám novinky líbí, a co vám naopak připadá špatné, nedokonalé či nepěkné.

Hlasovačka z minulého týdne

Jak je zvykem, závěr článku vždy věnujeme výsledkům Víkendové hlasovačky a diskuze z minulého týdne. Naposledy jsme se ptali, zda jste zkusili a/nebo používáte aplikaci Google Allo.

Výsledky Hlasovačky z minulého týdne

Výsledky Hlasovačky z minulého týdne

Přestože jde o úplnou novinku, nedopadlo pro ni hlasování špatně. 25 % čtenářů Allo zkusilo, má ji nainstalovanou, ale nepoužívá ji. Dalších 14 % ji dokonce aktivně používá. Zhruba každý osmý čtenář (13 %) Allo po vyzkoušení z telefonu odinstaloval. 8 % tento program zatím nevyzkoušelo, ale chystá se na to, zatímco dalších 39 % zatím nemá o zkoušení zájem. Každopádně fakt, že nový komunikátor alespoň otestovalo 52 % hlasujících, považujeme za hodně dobrý výsledek.

 

Komentáře

Hosan77

z aplikace
8.10.2016 8:02

Předražene.

Craftmanek

8.10.2016 8:09

Ten telefon až na pár drobností se mi líbí. Akorát ta cena. Nebýt jí, tak bych tomu rozhodně dal výborné.

rokyshit

z aplikace
8.10.2016 8:19

Zase nejradši zadarmo.

doubt2doubt

z aplikace
8.10.2016 8:19

Moc nelíbí, kombinují v sobě nevýhody iPhonů, včetně nepřiměřené ceny a navíc je vyrábí nespolehlivé a poruchové HTC. Nevidím důvod ke koupi Pixelu, když za 16K je S7 Edge s TWRP a možností CM13.

Trent

trent 0

z aplikace
8.10.2016 8:56

Cenově i parametry jsou to top modely. Design hnus.

Black

z aplikace
8.10.2016 9:05

5! brada bez využitia. A od htc nechcem už nič ani keby to vyrábali pre NASA

Uni

uni -21

8.10.2016 9:26

Black: Tak HTC dostalo rozum (viz 10). Za tímhle stojí Google.

TheHappi_Cz

Matsuo 0

z aplikace
8.10.2016 9:45

Cena je celkem dobrá na to že to má 4GB RAM a Snapdragona 821… Bohužel přesto mě zatím odráží.

Alex Snow

8.10.2016 9:57

Hodnotím zatím průměrně… Odrazuje mě design, který směřuje k okoukané jablečné podobě, dále nedůvěra v HTC a ani cena rozhodně není zajímavá. Zatím tedy stále zůstávám na starém dobrém Nexusu 5, který mě svou spolehlivostí a fantastickou rychlostí nedává přílišný prostor k úvahám na výměnu HW.

S.kadlec81

s.kadlec81 0

8.10.2016 10:52

Mě se vzhledově moc nelíbí a vůbec mě nenadchli. A ta cena to podle mě totálně zabila. Takový Honor 8 strčí po stránce designu do kapsy.

LadiCZ

8.10.2016 10:54

No, nebudu hodnotit nějaké zařízení z propag. videa výrobce, ale až na vlastní kůži. Nicméně už to tu zaznělo… Velice zajímavá výbava, ovšem otřesná cena no a výrobce HTC, no…. Co bylo u Samsungu nebo LG spatně?
Měl jsem Nexus 3, 4, mám Nexus 5 a ani 5x ani 6P mě nepřesvědčilo ho vyměnit. Třeba se tak s G stane, ale dokud nevyzkouším a nespadne cena, tak asi ne.

JJJJ

8.10.2016 11:29

Ten dizajn je neco otresneho.. Google assistant je u nas k nicemu… Cena za podporu pouze 2 rokyje smutna..

Zdenek1981

Zdenek1981 0

z aplikace
8.10.2016 11:56

Design je fakt hnus a cena teda dost vysoka. Mit to aspon tlacitka na te brade tak snad ale takhle…
Cena hodne vysoka, asi bych si za ty penize predstavoval vic.

Tom_pavlat

Cheaterboy 2

8.10.2016 12:19

Googlu bylo líto HTC a jejich mizivých finančních výsledků tak jim zadalo Pixely a zas to dopadlo tak otřesně.

Cenzzor

z aplikace
8.10.2016 12:19

je to hnus velebnosti

Googler

z aplikace
8.10.2016 14:44

Není to nejhorší, ale mohlo to být mnohem lepší.
Design nic moc, podle mě byl stejně nejhezčí Nexus 5 a Nexus 6P:-)
Chybí IP67, bezdrátové nabíjení, atd. – za tu cenu by všechny tyhle věci měl mít.
27 000 Kč (128GB verze, Pixel XL) rozhodně není výrobní cena telefonu, pro mě neuvěřitelně předražené. Myslím, že by Google měl jít cestou jako kdysi u Nexusu 5 – high-end specifikace, přiměřená cena.

Pacik

8.10.2016 17:50

Design se mně osobně nelíbí – velká brada, a to sklo na zádech… Ale tak každý máme jiný vkus…
HW vybava – asi to nejlepší co dnes najdeme, jen škoda, že vynechali bezdrátové nabíjení.
SW – Nexus byl vždy o čistém Androidu, ale po pravdě, ani vlastní launcher a asistent nebude nijak znatelný – pochybuji, že by Google odfláknul optimalizaci jako to dělá třeba Samsung…
Cena – Zdá se mi dost nadsazená, ale pokud Google míří proti Applu a ostatním TOP telefonům, tak budiž…

Spíše mi to připadá, že Google už nechce dělat levné, ale i přes to špičkové přístroje jako byly Nexusi, ale jde cestou Applu – na “vlastním” HW, “vlastní OS”, a samozřejmě za premiovou cenu, protože je to něco “exkluzivního”.

A k HTC – Google ho využívá pouze jako “montovnu”, jak design, tak vše ostatní navrhli sami a nikdo jim do toho nekecal. A kvalitu montáže si Google dost dobře pohlídá – tak jako třeba Apple u Foxconnu

Tom_mach

Tomáš Mach 3

8.10.2016 20:15

Kdyby radši udělali cenově dostupný telefon (do 6 000) samozřejmě s nižším hardwarem..

Red74cze

RedRose 4

9.10.2016 19:26

Vysokou cenu tady neresim… Nexusy se mi libily asi vzdycky… Nejvice Nexus 5 a Nexus 6… Nove Pixely se mi libi taky ale o neco mene nez dva zminene Nexusy…

doubt2doubt

z aplikace
10.10.2016 9:54

Kdo chce htc, ten si koupí HTC10, které má slot na paměťové karty, stereo reproduktory, obojí Pixelu z nepochopitelného důvodu chybí a totožný fotoaparát a stojí kolem 16 000,-
Kdo touží po kvalitní dlouhodobé podpoře aktualizací, ten si vybere Sony řady X nebo Z, Samsung S a Note nebo OnePlus, všechno je cenově lepší volba, i čínský Huawei slibuje Honor8 dvouletou podporu.

Orbit09

z aplikace
10.10.2016 14:07

Zadarmo bych je bral, ale jinak radši konkurenci a za levnější cenu.

Jery9

z aplikace
10.10.2016 23:50

Orbit09 Nižší cena. Levnější může být zboží. Né cena.

RSS (komentáře k článku)