Jak se vám líbí nové telefony Google Pixel? (Víkendová hlasovačka)

nove_telefony_google_pixel_ico

V úterý 4. října večer byly odhaleny nové telefony Google Pixel. O všem podstatném jsme informovali ve článku Google Pixel telefony oficiálně. Neomezené fotografie, virtuální realita a jiné vychytávky, pod kterým se rozjela diskuze, naznačující poněkud rozporuplné přijetí. Proto jsme se rozhodli dát vám v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze možnost vyjádřit se k tomu, jak se představené Pixely povedly.

Google se ve svém propagačním videu nebál “popíchnout” konkurenční Apple a jeho aktuální iPhone 7. První náznak přichází ve třetím titulku, kdy vyhledávací gigant naznačuje, že novinka je nová nejen vyšším číslem (verze). Zcela jasně pak útočí ve 44. sekundě, kdy poukazuje na přítomnost konektoru pro sluchátka, který sice není nový, ale iPhone 7 ho nemá. Nepřítomnost tohoto konektoru přitom vyvolává mezi zákazníky značnou vlnu kontroverze. Google si na to konto neodpustil provokující zakašlání “ehm, ehm.”

Introducing Pixel, Phone by Google

Introducing Pixel, Phone by Google

Jedna věc je ale jistá: telefony Google Pixel jsou tu a je jen na zákaznících, aby vyhodnotili, zda jsou pro ně dostatečně zajímavé. První kritika se v diskuzi pod naším článkem snesla na ceny, začínající na 649 dolarech (asi 15 600 Kč). U těch se ale dá předpokládat, že časem klesnou k rozumnější hladině.

Podstatně zajímavější je polemika o tom, zda a nakolik se nové Pixely podobají svému rivalovi. Ten například čtenář, který se podepsal jako Karboxilas, hodnotil slovy: “Design je rozhodně lepší než i iPhonu, na druhou stranu se mi až moc podobá. Nechápu, že i Google má tendenci opičit se o Applu.” Další diskutující se pak s viditelnou podobou s telefony iPhone ztotožňují, případně konstatují, že Apple pro změnu čerpal inspiraci od HTC, které za Pixely stojí. Ať už z tohoto, či jiného důvodu, názory na to, jak novinky vypadají, oscilují mezi “moc se mi líbí” až po “to jsou ale ošklivé telefony!”

Jak se vám líbí nové telefony Google Pixel? (Víkendová hlasovačka) Jak se vám líbí nové telefony Google Pixel?

Zatímco dosavadní Nexusy se mohly chlubit čistým systémem Android, na který ostatní výrobci nabalovali celou řadu aplikací a grafickou nadstavbu, Google Pixel jde na to jinak. Bude mít hned několik exkluzivních funkcí, které v čistém Androidu ani na jiných zařízeních nenajdete. Zmínit můžeme například Asistenta Google, vlastní launcher, neomezenou zálohu fotek do cloudu, či podporu 24/7. Všechny novinky Androidu 7.1, který na nových telefonech běží, včetně seznamu exkluzivních funkcí najdete ve článku Android 7.1 přichází s telefony Pixel. Na jaké novinky se můžeme těšit? Je zjevné, že vyhledávací gigant poněkud změnil směr mobilů prodávaných pod svou vlajkou. Hlavní doménou už nemá být systém bez zbytečností, ale funkce, které u jiných výrobců nenajdete. Bude to pro zákazníky dostatečné lákadlo?

Oznámkujte nové telefony Google Pixel!

V tuto chvíli je ještě příliš brzy na to, abychom hodnotili novinku nějak objektivně. Nové Pixely dosud drželo v dlaních jen několik desítek, možná stovek lidí. Chceme ale zjistit, jaké jsou vaše první dojmy, podobně jako před rokem, kdy jste měli možnost známkovat nově představené Nexusy 6P a 5X. Nexus 6P tehdy dostal průměrnou známku 2,1, menší sourozenec 5X 2,35. To naznačovalo spíše pozitivní, nicméně poměrně rezervované přijetí. Budou na tom telefony Google Pixel lépe, nebo hůře? Rozhodněte sami!

Samozřejmě je na vás, jaká kritéria vezmete v potaz – v ideálním případě by vaše známka měla odrážet jak dojem ze vzhledu, tak i hodnocení softwarové výbavy a exkluzivních funkcí. Budeme rádi, když se diskuzi pod článkem rozepíšete o tom, čím se vám novinky líbí, a co vám naopak připadá špatné, nedokonalé či nepěkné.

Hlasovačka z minulého týdne

Jak je zvykem, závěr článku vždy věnujeme výsledkům Víkendové hlasovačky a diskuze z minulého týdne. Naposledy jsme se ptali, zda jste zkusili a/nebo používáte aplikaci Google Allo.

Výsledky Hlasovačky z minulého týdne Výsledky Hlasovačky z minulého týdne

Přestože jde o úplnou novinku, nedopadlo pro ni hlasování špatně. 25 % čtenářů Allo zkusilo, má ji nainstalovanou, ale nepoužívá ji. Dalších 14 % ji dokonce aktivně používá. Zhruba každý osmý čtenář (13 %) Allo po vyzkoušení z telefonu odinstaloval. 8 % tento program zatím nevyzkoušelo, ale chystá se na to, zatímco dalších 39 % zatím nemá o zkoušení zájem. Každopádně fakt, že nový komunikátor alespoň otestovalo 52 % hlasujících, považujeme za hodně dobrý výsledek.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)