Chcete telefon se skvělou výdrží baterie? DxOMark má nového krále

dxomark vivo y72 5g

DxOMark testuje kromě fotoaparátů telefonů, díky čemuž je určitě nejznámější také audio a výdrž baterie. A právě tato kategorie má nového krále, kterého byste zřejmě nečekali. Jedná se totiž o vcelku nenápadné vivo Y72 5G, které však kapacitou baterie nijak nevyniká.

vivo Y72 5G obsadil první místo žebříčku DxOMark

vivo Y72 5G se může pochlubit 5 000mAh baterií, kterou však mají i jiní konkurenti v této třídě. Pod kapotou pak tiká čipset MediaTek Dimensity 700 a přední stranu pokrývá 6,5″ IPS displej s Full HD+ rozlišením. Nic extra zajímavého, že? Jenže vivo prý svůj telefon skvěle odladilo a při nenáročném používání 2,5 hodiny za den telefon vydrží skvělých 121 hodin. Při středně náročném používání (4 hodiny denně) pak 85 hodin a při náročném používání (7 hodin denně) 54 hodin. Tím předběhl třeba Samsung Galaxy M51, který má však 7 000mAh baterii.

dxomark vivo y72 5g

Jediným neduhem, na který si redaktoři stěžovali byla nepřesnost ukazatele kapacity baterie. Když totiž telefon ukazoval 20 % kapacity, ve skutečnosti měl pouze 16 %. Celkem si vivo Y72 5G odneslo 89 bodů a zařadilo se tak na první místo v žebříčku.

Jak jste spokojeni s výdrží vašeho telefonu?

Zdroj: DxOMark

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)