Unikněte přesycenému digitálnímu světu s úsporným mobilem Mudita Pure

telefon Mudita Pure parametry

Velký displej, sledování multimédií, videochatování, neustálá kontrola obsahu na sociálních sítích nebo procházení webů. Neumíte si už mobilní telefon bez těchto funkcí představit? Tak my vám jeden představíme. Dokonce takový, který nejen eliminuje zmíněné vábničky digitálního světa, ale nemá ani připojení k WiFi. O účelu telefonu jménem Mudita Pure, který je aktuálně součástí crowdfundingové kampaně na serveru Indiegogo, hovoří už jeho základní parametry. Však posuďte sami v následujícím přehledu. Polští vývojáři telefonu si dali za cíl poskytnout přístroj těm, kteří chtějí mobilní telefon, ale nehodlají být závislí na internetu a rušeni notifikacemi.

telefon Mudita Pure

Hlavní parametry telefonu Mudita Pure

  • unikátní MuditaOS
  • 2x nanoSIM
  • 2.84’’ E Ink displej s rozlišením 600 x 480 px
  • 16 MB RAM / 16 GB úložiště
  • Bluetooth 4.2, USB-C, jack
  • bez možnosti připojení k WiFi či mobilním datům
  • baterie s kapacitou 1900 mAh (vyměnitelná)
  • ochrana IP54

Soupis specifikací jistě dává tušit, o co tady jde. Vážou se k nim ale i další zajímavé možnosti. Telefon sice sám o sobě nedokáže internetové připojení v jakékoli formě využít, ale po připojení k počítači přes USB umí spustit tethering – sdílené připojení k internetu přes kabel. I přesto, že je telefon vlastně odkázán jen na volání a SMS, i tak má přepínač pro notifikace. V oficiálním popisu se hovoří také o tom, že vzhledem k běžící kampani není úplně jasné, z jakého materiálu nakonec bude tělo telefonu. Autoři projektu upozorňují také na fakt, že přístroj má velmi malou hodnotu SAR, která určuje množství vln, které se mohou vstřebat do lidského těla. A na kolik takový mobil vyjde? Na Indiegogo jde aktuálně předobjednat za 295 dolarů, tedy za bezmála 7 tisíc korun.

Dokážete si v dnešní době představit život s takovým telefonem?

Zdroj: Mudita

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)