Telefon LG GX: vylepšená verze LG Optimus G Pro s hardwarovými tlačítky

lg_gx_ico

Společnost LG dnes představila nový chytrý telefon GX, který je médii označován jako “aktualizovaná verze Optimusu G Pro”, neboť prakticky všechny hardwarové specifikace těchto dvou mobilů jsou stejné.

Telefon má IPS displej o velikosti 5,5 palců s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů (Full HD), čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 600 na 1,7 GHz (některé zdroje ale uvádějí rychlost CPU 2,26 GHz), grafiku Adreno 320, 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště (podporu paměťových karet zdroje nezmiňují, pravděpodobně však nebude). Zajímavá by mohla být výdrž telefonu, který je osazen vyměnitelnou baterií s kapacitou 3 140 mAh.

LG GX LG GX

Jak je zvykem, na zadní straně je fotoaparát s rozlišením 13 Mpx, automatickým ostřením a LEDovým bleskem, na přední straně pak kamera pro videohovory s rozlišením 2 Mpx. Chybět nebudou ani Bluetooth 4.0 + HS, USB 2.0 HS či NFC.

Čím se od sebe LG GX a Optimus G Pro liší, jsou, kromě designu, rozměry – zatímco novinka má míry 150,6 x 76,1 x 9,2 milimetrů při váze 167 gramů, Optimus G Pro měří 150,2 x 76,1 x 9,4 mm a váží 172 gramů. LG GX dále nabídne širší podporu mobilních sítí čtvrté generace včetně VoLTE (Voice over LTE) a aktualizované rozhraní, které přebírá některé prvky a vlastnosti ze stávající vlajkové lodi LG G2 – například probuzení telefonu poklepáním na displej.

LG GX LG GX

Dalšími softwarovými novinkami mají být funkce “Smart Day “, která zobrazuje užitečné informace na odemykací obrazovce (čas, počasí, nejbližší naplánované události, atd.) či ” Media Time” – rychlý přístup k médiím přímo ze zamčené obrazovky a automatické spuštění přehrávače při připojení sluchátek. Dále je připraven automatický režim pro dokovací stanici, včetně nového rozhraní a hlasového ovládání během řízení auta. V domácích podmínkách lze LG GX spojit televizorem LG, na jehož obrazovce zobrazí hovory, texty a další informace, ačkoli telefon budete mít třeba v tašce.

Smartphone bude v Jižní Koreji k dispozici v černé nebo bílé barvě v lednu za cenu mezi 850 000 a 890 000 jihokorejskými wony (v přepočtu bez daně a cla 16 200 až 16 900 Kč). O případné dostupnosti v Evropě zatím nejsou žádné informace.

LG GX LG GX

Zdroje: Hi-Tech, Engadget, LG, Android Central, Phone Arena a GSM Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)