Telefon LG G5 dostane Android 7.0 Nougat v listopadu

telefon-lg-g5-android-7-0_ico

Dle australského mobilního operátor Optus by telefon LG G5 měl začít dostávat aktualizaci na Android 7.0 Nougat v listopadu. Informace pochází z čerstvě aktualizované stránky, týkající se softwarové podpory produktů s Androidem.

“Nugát” pro telefon LG G5 se již testuje

Relativně brzké uvolnění aktualizace není překvapením – od poloviny srpna totiž probíhá v Jižní Koreji veřejné testování “Nugátu” pro tento model. Dle operátora je uvolnění finálního sestavení očekáváno “v průběhu listopadu”. Aktualizace bude šířena standardní formou OTA (“Over The Air” = “vzduchem”). Samozřejmě je nutné brát v úvahu fakt, že zprávy o plánovaných aktualizacích od operátorů nemusí být vždy zcela spolehlivé a skutečný termín se ještě může změnit. Je ale pravdou, že LG patří v poslední době k těm výrobcům, jež vydávají významné systémové updaty mezi prvními. Ostatně v aktualizacích na Android 6.0 Marshmallow patřil tento výrobce mezi první vedle Motoroly a HTC.

Lze předpokládat, že telefony pořízené v běžné maloobchodní síti (tedy ty, které neaktualizuje operátor) dostanou update na Android 7.0 Nougat ještě o něco dříve. Operátoři totiž často do systému nahrávají vlastní sadu aplikací, případně provádějí další úpravy, které je nutné před vydáním důkladně otestovat.

Jak probíhají aktualizace systému?

Optus vysvětluje proces na svých stránkách: “Po oznámení nové aktualizace operačního systému Android Googlem následuje několik kroků, které musí proběhnout před tím, než se dostane na vaše zařízení. Výrobce obdrží aktualizaci a přizpůsobí software pro zařízení a mobilní operátory v jednotlivých zemích. Po dokončení tohoto procesu pošle aktualizace operátorům k otestování. Jakmile je aktualizace schválena, je odeslána zpět výrobci, který ji uvolní prostřednictvím svých standardních aktualizačních mechanismů. Obecně platí, že aktualizace jsou vydávány postupně, takže v první vlně jsou dány k dispozici jen pro omezený počet uživatelů (například 5 %). Teprve pokud nenastanou neočekávané problémy, následuje postupné uvolňování, které trvá až několik týdnů.”

Telefon LG G5 byl představen počátkem letošního roku jako jeden z prvních smartphonů s modulárním konceptem. Společnost pro něj připravila řadu příslušenství, jako jsou moduly s lepším fotoaparátem či reproduktorem, jež se připojují přímo k telefonu. I přesto byly prodejní výsledky zklamáním a LG doufá, že je vylepší svým nejnovějším modelem V20. Dodávky smartphonu, který bude mít Android 7.0 Nougat hned po rozbalení z krabičky, budou zahájeny 28. října.

Smutní však možná budou majitelé staršího modelu LG G4. V jeho případě se zatím ani nemluvilo o testování, takže je otázkou, zda a případně v jakém časovém rámci se Androidu 7.0 dočká. Téměř jistě to však nebude tak rychle, jako v případě letošní vlajkové lodě.

Jak hodnotíte jednotlivé výrobce z hlediska rychlosti vydávání aktualizací? U kterého se musí čekat, a kde jsou naopak nové verze systému k dispozici brzy? Napište nám své zkušenosti do komentářů pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com, ausdroid.net, optus.com.au, phonearena.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (3)