Telefon HTC One A9s představen: Design je stále na prvním místě

HTC One A9s

Jak se spekulovalo dříve, tak se i stalo. Společnost HTC na veletrhu IFA oznámila novou verzi loňského modelu One A9, který vyvolal velké pozdvižení kvůli podobnosti s iPhonem. Novinka se jmenuje HTC One A9s a výbavou bude spadat do nižší střední třídy, opět se zaměřuje spíše na design.

HTC One A9s, ještě blíže k iPhonům?

HTC One A9s

Na první pohled vypadá model téměř identicky, jako jeho předchůdce, včetně kovového těla.. Z přední strany zmizelo logo HTC. Největší designovou změnou je zadní kamera, která se posunula ze středu, do levé části telefonu, takže nyní telefon připomíná iPhone 6 ještě více. Takže to vypadá, že diskuze budou opět plné obviňovaní toho, že jeden výrobce kopíruje od druhého, jak už to bylo u One A9.

Největší změny ve výbavě

Podle technických parametrů už ale nevypadá jako nástupce, HTC se rozhodlo jít jinou cestou. Pětipalcový displej má rozlišení už “jen” 720p z původních 1920 x 1080px. Zadní 13 Mpx fotoaparát přišel o optickou stabilizaci. Přední foťák byl vylepšen na 5 megapixelů.  Jako procesor v telefonu byl použit osmijádrový Helio P10 od Mediateku. Mobil je také větší a těžší, což je alespoň vyváženo větší baterií, která má 2300 mAh oproti 2150 mAh v předchozím modelu.

HTC One A9s

To by ve spojení s menším rozlišení displeje mohlo citelně zvýšit výdrž telefonu na jedno nabití. Zbytek už je stejný, k verzi s 2 GB RAM je vnitřní paměť 16GB, druhá verze má 3 GB RAM a 32 GB vnitřní paměť. Případně se dá rozšířit paměťovými kartami. Telefon se bude dát koupit ve třech barevných variantách, a to Aqua Silver, Cast Iron a Metal Gold. Cena ani dostupnost zatím nejsou známy.

Dávate přednost radši designu, nebo výbavě telefonu?

zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)