TOPlist

Telefon Honor 6X totálně propadl v testu odolnosti. Kde byl největší problém?

Telefon Honor 6X

Když společnosti posílají telefony na recenze, většinou očekávají, že se jim testovaný model vrátí v co nejlepší kondici. To znamená žádné testování odolnosti. A to je i jeden z důvodů, proč je JerryRigEverything stále oblíbenější, který telefony kupuje a pak na nich testuje odolnost. Jeho dnešní obětí je telefon Honor 6X.

Telefon Honor 6X dopadl katastrofálně

U tohoto telefonu bylo téměř vše špatně, co se týče odolnosti. Vypadá to, že telefonu chybí ochrana displeje proti poškrábání, jako je například Gorilla Glass. Zatímco většina telefonů má poškrábaný displej při tvrdosti 6 a výše, Honor 6X měl poškrábaný displej u tvrdosti číslo 4. A to znamená, že displej jednoduše poškrábou klasické věci, které můžete mít třeba v kapse.

Další podivnost se stala při papírovém pásku, který se používá jako pomůcka k určení tvrdosti. U více než padesáti otestovaných telefonů šel úplně normálně oddělat z displeje, jenže na Honoru 6X se začal trhat a zůstávalo na něm lepidlo. Ani JerryRigEverything si to nedokázal vysvětlit.

Honor 6X Durability Test – Scratch Test and Bend Test Fail

Honor 6X Durability Test - Scratch Test and Bend Test Fail

Největší problém telefonu je ale při jeho ohnutí. Záda telefonu jsou sice kovová, ale k tělu jsou připojeny pouze pomocí plastových cvočků. Takže jakmile se telefon trochu ohne, kovový kryt vyskočí a telefon vůbec nezpevní. Problém je pak v tom, že se začne velmi rychle lámat LCD panel a telefon se stane nepoužitelný. Telefon Honor 6X tedy jako jeden z mála nepřežil test ohnutí.

Někteří můžou namítat, že se jedná o levný telefon. Stačí se ale podívat na test předchozího telefonu Moto G4, který je ještě levnější a v testu si vedl mnohem lépe. Zde se Honor trochu přepočítal.

Co říkáte na výsledky testu odolnosti Honoru 6X? Překvapilo vás to?

Zdroj: androidpolice.com, youtube.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)