Menu

Telefon Galaxy Note 7 dostane novou aktualizaci

Samsung oznámil, že vydá novou aktualizaci pro telefon Galaxy Note 7. Neočekávejte ale nějakou novou verzi Androidu, nebo něco podobného. Aktualizace se týká baterie a nabíjení.

Telefon Galaxy Note 7 se dočká aktualizace

I když byla zastavena výroba a prodej telefonu, Samsung vydá minimálně ještě jednu aktualizaci pro Note 7. Bude se týkat samotného nabíjení a baterie. Software update umožní nabít baterii jen do 60% její kapacity a bude připomínat výměnu zařízení.

Samsung Galaxy Note 7 - konstrukce, balení

Podobný update vyšel již minulý měsíc, kdy se zjistilo, že po jehož aplikaci se minimalizovalo riziko, resp. že u žádného telefonu s touto aktualizací nebyly hlášeny žádné incidenty.

Jedná se tak o další reakci na problémy s bateriemi u telefonu Galaxy Note 7. Aktualizace vychází, protože ještě stále třetina telefonů v Evropě nebyla vyměněna a Samsung se tímto způsobem snaží zachovat co největší bezpečnost zákazníků. K dispozici bude od 31. října.

„Pokračujeme v zajištění maximální bezpečnosti našich zákazníků. Tato aktualizace software je navržena tak, aby připomínala všem uživatelům Galaxy Note 7 nutnost vyměnit jejich zařízení prostřednictvím výměnného programu. Ještě jednou bychom se chtěli omluvit všem zákazníkům, že jsme směrem k nim nedodrželi vysoké standardy, které od značky Samsung očekávají a upřímně jim děkujeme za trpělivost a spolupráci,“ říká Ondřej Koubek, PR manažer Samsung Electronics Czech and Slovak.

Výměna zařízení za jiný model z portfolia chytrých telefonů Samsung a případným vyplacením rozdílové částky je stále možná. Samozřejmostí je také možnost nechat si vrátit za Galaxy Note 7 plnou pořizovací částku.

Vyměnili jste si už Galaxy Note 7, nebo jej stále používáte?

Zdroj: TZ

 

Komentáře

Frenkyn

z aplikace
27.10.2016 10:17

No nic počkáme si na 8.

Jiří Grunt

z aplikace
27.10.2016 11:21

Není to aktualizace ale prostředek jak nás donutit vrátit Note7 jinak v evropě tento krok nebyl potřeba. Spíše bych uvítal nějakou motivaci k vrácení a přežití období než přijde nový Note. S7 je pro majitele Note využívající S-Pen naprosto zbytečná a drahá věc a prodělat 10k na náhradě se každému nechce. V tomto Samsung konkrétně v Evropě absolutně selhal a nezbývá než vydržet na jiném telefonu ale je absolutně jedno jestli na S7 za 20k nebo např. na OnePlus 3 za 11k protože jsou to funkcemi velmi podobná zařízení jen na Samsungu prodělám balík za přechodné období.

Renek11

renek11 4

27.10.2016 12:10

Jiří Grunt
Snad jen blázen si koupí nový telefon a ten starý obratem ruky prodá.
Je jasný, že Samsung udělal chybu na kterou doplatil zákazník, nicméně nikdo neprodělal, jelikož byla vrácena plná částka za telefon a ještě si dotyčný mohl nechat brýle a paměťovou kartu a pokud si vybral výměnou S7Edge, tak tu byla u některého prodejce i 20% sleva na koupi + cashback 2600,- což je dobré.

Mr.Ferda

28.10.2016 17:34

Je zvláštní, pokud mám správně informace, že problémy nejsou v Evropě a jsou pouze s přístroji osazenými Snapdragon. Exynos je údajně v pohodě. Proč mi to jen připomíná americkou komedii kolem WV.

RSS (komentáře k článku)