Jak vybavit telefon na dovolenou? Máme několik tipů

Cell phone in sand on Beach

Zeleň kvete, počasí se otepluje, sukně se zkracují a na hospodských zahrádkách je k vidění stále více cyklistů. To vše má na svědomí jeden velice příjemný jev. Přichází totiž léto a s ním čas na pořádnou dovolenou. Právě na tu nám může být velice nápomocen mobilní telefon. My si dnes společně představíme několik aplikací a vychytávek, kterými by mělo být vybaveno každé zařízení.

Chytré aplikace jsou bezpochyby tím největším pomocníkem. Staly se takřka každodenní součástí našeho života. Nyní se však podíváme na výčet několika z nich, které nesmějí chybět v zařízení žádného cestovatele.

1. Google Maps

Díky mapám od společnosti Google máte celý svět jako na dlani. Na zemi takřka neexistuje místo, které Google Maps neznají. Mimo navigaci s hlasovým naváděním obsahují také aktuální dopravní informace, plány městské dopravy, informace o zajímavých místech nebo možnost si některé místo detailně prohlédnout díky funkci Street View.

Google Maps
Google Maps

2. Sygic GPS

Tato navigace patří mezi opravdovou špičku ve svém oboru. Její hlavní předností je, že dokáže fungovat v offline režimu díky trojrozměrným mapám TomTom, které jsou uloženy přímo v zařízení nebo na SD kartě. Skvěle se tak hodiny zejména v zahraničí, kde by mohly být datové přenosy nákladnou položkou.

Sygic GPS Navigation & Maps
Sygic GPS Navigation & Maps

3. Na kole i pěšky

Pokud patříte mezi skupinu populace, která raději než ležením na pláži tráví dovolenou aktivně na rodné hroudě, rozhodně byste neměli přehlédnout aplikaci Na kole i pěšky. Jedná se totiž o turistického průvodce, který ve své databázi uchovává informace o stezkách pro cyklisty, pěší, vodáky, bruslaře a mnoho dalších. Prozkoumat můžeme také některé z velké spousty zajímavých míst, o nichž jsme rovněž informováni.

Na kole i pěšky
Na kole i pěšky

4. Smart Maps: GPS Navigace a Mapy

Dalším velice užitečným pomocníkem na cestách vám může být aplikace Smart Maps. Díky ní nebude žádný problém dokonale naplánovat svou trasu nebo dokonce přidat vlastní. Importovat můžeme také jednotlivé body, kterých na cestě chceme dosáhnout. Na své si přijdou také geocacheři. Výhodou je, že mapy jsou včetně hlasové navigace dostupné offline.  Podrobnější informace pro vás chystáme v recenzi, kterou můžete očekávat v dalších dnech.

SmartMaps: GPS Navigation&Maps
SmartMaps: GPS Navigation&Maps

5. c:geo

Volný prázdninový čas se dá trávit různě a výjimkou není ani geocaching. Pokud i vy patříte mezi nadšence do této aktivity, je zde c:geo právě pro vás. Jedná se totiž o neoficiálního opensource klienta webu geocaching.com. Nabídnout může velké množství funkcí, jako zobrazování keší na aktivní mapě, vyhledávání dle nastavených kritérií, navigaci podle kompasu a mnoho dalšího.

c:geo
c:geo

6. Slovníky

Častým problémem při cestování po světě se stává neznalost tamějšího jazyka. Ani v takové situaci však nejsme ztraceni. Díky slovníkům můžeme nastudovat základní fráze již před odjezdem nebo přímo v průběhu pobytu. Patrně nejrozšířenějším slovníkem je Překladač Goolge, který obsahuje databázi více než 80 světových jazyků. Seznamy jazyků je také možno stahovat a následně využívat překladač offline.

Google Translate
Google Translate

Dobře posloužit však může také jednoduchá aplikace, nesoucí příznačný název Anglicko-český offline slovník. Ta se soustředí pouze na překlad anglických slovíček do čestiny a naopak. Celá databáze se uloží přímo do zařízení, tudíž není nutné být pro využívání připojen k internetu.

24098f76b2d825278f2482768ded9bcf?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Aplikace nejsou tou jedinou výbavou, kterou můžeme naším mobilním zařízením dopřát. Na cestách na ně totiž může číhat nečekané nebezpečí v podobě utonutí, vybití baterie z důvodu nedostupnosti elektrické sítě, apod. Ani to však nebude žádný problém, neboť si představíme několik vychytávek, které nás mohou v podobných situacích zachránit.

Vodotěsné obaly

Takřka každý alespoň jednou zažil situaci, kdy mu jeho zařízení nečekaně vyklouzlo z dlaně a spadlo přímo do vody. V takové chvilce nám před očima proběhne celý život. Bohužel se ve velkém množství případů jedná o jistou smrt našeho přístroje. Zejména při pobytu někde u vody se můžeme chránit právě pomocí vodotěsných obalů. Ty lze objednat levně například z čínských obchodů.

For-Galaxy-S5-Accessories-Shockproof-Waterproof-Touch-Screen-Mobile-Phone-Cases-for-Samsung-Galaxy-S5-i9600

 

Powerbanky

Často se v cizích zemích nacházíme na krásných místech, které chceme zvěčnit pomocí fotografie do rodinného alba. Někdy však nastane situace, kdy poslední co na displeji zahlédneme, je logo výrobce. Zařízení se vypne z nedostatku energie a přístup k síti je většinou v nedohlednu. I těmto trablům můžeme předcházet díky přenosným powerbankám, ke kterým můžeme našeho miláčka připojit. O tom, jak vybrat tu správnou, jsme vás informovali v samostatném článku.

xiaomi_power_bank_5

Selfie tyče

Selfie je a rozhodně ještě nějakou chvíli bude fenoménem poslední doby. Jeho vyfocení je někdy ovšem takřka nadlidský úkol, neboť vtěsnat na něj větší skupinku přátel společně se zajímavým pozadím nebývá jednoduché. Právě proto je zde tyč, na jejímž konci se nachází držák pro mobilní telefon. Ten do něj upevníme a jednoduchým stiskem tlačítka na Bluetooth ovladači nebo přímo na tyči fotografii vyfotíme. S nákupem vám může pomoci také náš seriál: 10 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů.

638074

Akční kamera Xiaomi Yi

Výborným doplňkem, může být také malá akční kamerka. Natáčení s ní je velice pohodlné a kvalitní, proto s sebou nemusíme vláčet často o dost větší přístroje. Podrobnější informace o Xiaomi Yi najdete v naší recenzi zde.

xiaomi-yi-akčni-kamera

A jak připravíte váš telefon na dovolenou vy?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek