Zvěsti kolem Huawei P50: Tekutá čočka s ultra rychlým zaostřením?

tekutá čočka Huawei P50

Když jsme se letos v květnu naposledy zaobírali tématem tekutých čoček, řešilo se, zda to bude čínské Huawei nebo korejský Samsung, kdo tuto technologii jako první vpraví do mobilního telefonu. Na stranu Huawei se v ten moment přikláněly nejen spekulace, ale také pár týdnů starý patent potvrzující tento záměr. Jsme o pár měsíců dál, na trhu už je řada Mate 40 a stále nic. Dle očekávání se tedy objevily zvěsti, že tekutá čočka bude v modelech Huawei P50.

tekuté čočky huawei patent 3

Nová vlajková série by se měla ukázat někdy v první polovině příštího roku. S ohledem na stále chaotickou situaci kolem koronaviru není úplně jasné, na jaké datum čínská firma představení nachystá. Patent z letošního jara nicméně někteří experti přisuzují právě přípravě nadcházející vlajkové řady Huawei mobilů. Už u série Mate 40 přišla čínský značka se zajímavým řešením, které například eliminuje zakřivení na ultraširokých fotkách. O probíranou technologii ale zatím nešlo. Tekutá čočka, která má mimo jiné schopnost v milisekundách měnit tvar a zajistit perfektní zaostření, by mohla přijít s řadou Huawei P50. Uvidíme. Za pár měsíců se můžeme dočkat revoluce v mobilním focení.

Jak jste spokojení s ostřením foťáku ve vašem mobilu?

Zdroj: hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)