Google zpřísňuje pravidla – (nejen) Tasker přijde o funkce

Google zpřísňuje pravidla – Tasker přijde o funkce

Google se v poslední době snaží na Androidu zajistit lepší bezpečnost a soukromí. Nyní pokračuje v postupném omezování přístupu k některým oprávněním. Poslední várka omezení se výrazně dotkne populárního Taskeru a mnoha dalších aplikací. Tasker přijde o funkce související s hovory a SMS/MMS zprávami.

Google vzkazuje tvůrcům aplikací: Na hovory se zprávami nám nesahejte

Před měsícem Google oznámil, že aplikacím omezí žádat o oprávnění týkajících se přístupu k volání či SMS/MMS zprávám. Zažádat o tato oprávnění budou smět pouze aplikace, které jsou zároveň nastaveny jako výchozí. Ostatní aplikace mají utrum. Tasker tyto oblasti pouze doplňuje, nenahrazuje. Tudíž není výchozí aplikací, takže o přístup k hovorům a zprávám přijde.

“Po obdržení zprávy, zavolej”. Tato funkce přestane v budoucnu fungovat.

Tasker je populární aplikací pro automatizaci svého telefonu. V minulosti jsme pro vás dokonce připravili sérii Tasker návodů, která popisuje malou část jeho schopností. Kvůli ztrátě těchto oprávnění, Tasker přijde o funkce na které jsou jeho uživatelé už zvyklí. I kvůli tomu autor aplikace zažádal o udělení výjimky. Google bohužel tuto žádost rychle smetl ze stolu.

Tasker v tomto případě nebude zdaleka sám. Problémy bude mít většina aplikací, které se zprávami a hovory nějakým způsobem pracují a zároveň nenahrazují výchozí aplikaci. Například různé aplikace pro nahrávání hovorů bude čelit stejnému problému.

Tasker
Tasker

Dotkne se tato změna i vás? Používáte aplikaci, která pracuje s hovory či zprávami, ale není nastavena jako výchozí?

Zdroj: Reddit (via)

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)