Tank Navigator prozradí, kde natankujete nejlevněji

tank_navigator_ico

Ceny pohonných hmot se v rámci města či okresu mohou lišit i o více než pět korun za litr. Na jedné nádrži osobního automobilu tedy můžete ušetřit (nebo zaplatit více) třeba i 250 až 300 korun. To už není částka, nad kterou by většina řidičů mávla rukou! Jak ale zjistit, kde můžete tankovat levněji, a kde naopak za palivo připlatíte? V minulosti jsme recenzovali program Pumpdroid (viz článek Jak najít nejlevnější benzínku? Zkuste Pumpdroid!), jehož databázi (do jisté míry) sestavují sami uživatelé. Dnes se podíváme na novou aplikaci, mířící do stejného sektoru: Tank Navigator se chce stát vašim průvodcem po levných čerpacích stanicích.

Co Tank Navigator slibuje?

Za aplikací stojí CCS Česká společnost pro platební karty, s.r.o., tedy firma, která s čerpacími stanicemi spolupracuje ve velkém a díky svým kartám má přístup k informacím o aktuálních cenách. Aplikace Tank Navigator vyhledává čerpací stanice, přijímající karty CCS v Česku a na Slovensku, a zobrazuje ceny pohonných hmot.

Jako hlavní funkce a vlastnosti autoři v popisku jmenují:

 • Vyhledání čerpacích stanic dle ceny nebo vzdálenosti
 • Zobrazení čerpacích stanic na mapě
 • GPS navigace k vybrané čerpací stanici
 • Detailní informace o čerpací stanici: adresa, telefon, otevírací doba, dostupné služby
 • Denní aktualizace cen PHM
 • Možnost výběru oblíbených čerpacích stanic
 • Volba typu paliva
 • Vyhledávání v nastavitelném okruhu až 30 km
 • Filtrování stanic podle značky řetězce a podle dostupných služeb
 • Vyhledání parkovišť a autoservisů akceptujících karty CCS

Jak Tank Navigator funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 1.0.7 jsme nainstalovali na redakční telefon Sony Xperia Z3 s oficiálním Androidem 5.0.2 Lollipop. Po prvním spuštění čeká uživatele krátké nastavení, spočívající ve volbě paliva (na výběr je pouze nafta, natural 95, LPG, CNG) a způsobu řazení (od nejlevnější nebo od nejbližší stanice). Pak se již načte seznam okolních čerpacích stanic s cenami zvoleného paliva.

Ceny jsou skutečně aktuální – staré maximálně jeden den. CCS sbírá informací o cenách z informace o transakcích provedených jejich kartami a data jsou aktualizována dvakrát denně. U méně frekventovaných stanic mohou být informace o ceně starší, nicméně v Ostravě jsme na takovou benzínku nenarazili.

Tank Navigator má aktuální ceny paliv z databáze CCS Tank Navigator má aktuální ceny paliv z databáze CCS

Rozhraní aplikace odpovídá současným designovým trendům. V horní liště najdete rozbalovací nabídku, skrze kterou můžete zvolit, zda hodláte zobrazit čerpací stanice, parkoviště, nebo autoservisy.

Ikonka s ozubeným kolem slouží, jak by se dalo čekat, ke vstupu do nastavení, kde lze zadat číslo CCS karty a e-mail, ověřit registraci, zobrazit informace o programu, navštívit webové stránky či zavolat klientskou linku.

Tlačítko s obrázkem zaměřovacího kříže slouží k nastavení polohy. Tank Navigator může používat buď aktuální, nebo manuálně zadanou pozici kdekoli v Česku či na Slovensku. Kromě toho je možné také nastavit rádius, ve kterém budou stanice vyhledávány. Výchozí hodnota je 15 kilometrů, maximem je 30 km.

Největší část obrazovky zabírá sekce se třemi záložkami, kde můžete prohlížet čerpací stanice ve formě seznamu, mapy, nebo výpisu oblíbených.

V režimu seznamu je v dolní liště tlačítko tužky, sloužící k nastavení filtrů. Kromě typu paliva a způsobu řazení, které jsme si nastavili při prvním spuštění, je zde možné filtrovat i podle vybavení (TIR čerpání, myčka, občerstvení, LPG, CNG), nebo dle značky (žádný filtr, nebo jedna či více preferovaných značek).

Klepnete-li na konkrétní čerpací stanici, dozvíte se prakticky vše, co o ní můžete potřebovat vědět:

 • Aktuální cena zvoleného typu paliva a datum poslední aktualizace.
 • Vybavení stanice (v podobě grafických symbolů).
 • Provozní doba.
 • Kontakt (adresa, telefon).
 • Hodnocení na pětihvězdičkové stupnici (k udělení hodnocení je nutné se registrovat).
 • Zobrazení polohy benzínky v mapě.

Tlačítkem se srdíčkem v horní nástrojové liště lze stanici přidat mezi oblíbené, klepnutím na šipku zahájíte navigaci na danou benzínku skrze aplikace, které podporují tento způsob předání informací o poloze (např. Mapy Google, Sygic, HERE, TomTom či NaCesty).

Resumé

Jednoznačným kladem aplikace Tank Navigator je aktuálnost cen na čerpacích stanicích, neboť program nestaví na dobrovolném ohlašování cen uživateli, ale čerpá reálná data z databáze realizovaných transakcí CCS. Kladně hodnotíme uživatelské rozhraní, které je jednoduché, snadno pochopitelné a dovoluje poměrně široké možnosti, na základě kterých uživatel dostane výsledky podle svých představ.

Patrně největším nedostatkem je mírně omezený výběr čerpacích stanic. V nabídce tak najdete jen ty, které akceptují karty CCS, což je s ohledem na vydavatele aplikace pochopitelný záměr. Na druhé straně v seznamu budou chybět některé (především neznačkové) benzínky.

V Ostravě se ceny za litr nafty pohybovaly od 29,50 Kč do 34,90 Kč, takže na jednom tankování je možné díky tomuto programu ušetřit i více než 300 Kč. O to více potěší, že Tank Navigator je k dispozici zcela zdarma. Někteří uživatelé by ale jistě ocenili širší nabídku alternativních paliv.

Na jednom tankování je možné s programem Tank Navigator ušetřit i více než 300 Kč Na jednom tankování je možné s programem Tank Navigator ušetřit i více než 300 Kč

Tank Navigator si zatím nainstalovala více než tisícovka uživatelů a průměr z 54 hodnocení je prozatím velmi pěkných 4,8. Instalační balíček, velký 4,8 MB, můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a novějším. Pokud máte telefon se starší verzí, pak pro vás může být řešením několikrát zmiňovaný Pumpdroid, který funguje na Androidu 2.1 a vyšším.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)