Menu

Tank Navigator prozradí, kde natankujete nejlevněji

Ceny pohonných hmot se v rámci města či okresu mohou lišit i o více než pět korun za litr. Na jedné nádrži osobního automobilu tedy můžete ušetřit (nebo zaplatit více) třeba i 250 až 300 korun. To už není částka, nad kterou by většina řidičů mávla rukou! Jak ale zjistit, kde můžete tankovat levněji, a kde naopak za palivo připlatíte? V minulosti jsme recenzovali program Pumpdroid (viz článek Jak najít nejlevnější benzínku? Zkuste Pumpdroid!), jehož databázi (do jisté míry) sestavují sami uživatelé. Dnes se podíváme na novou aplikaci, mířící do stejného sektoru: Tank Navigator se chce stát vašim průvodcem po levných čerpacích stanicích.

Co Tank Navigator slibuje?

Za aplikací stojí CCS Česká společnost pro platební karty, s.r.o., tedy firma, která s čerpacími stanicemi spolupracuje ve velkém a díky svým kartám má přístup k informacím o aktuálních cenách. Aplikace Tank Navigator vyhledává čerpací stanice, přijímající karty CCS v Česku a na Slovensku, a zobrazuje ceny pohonných hmot.

Jako hlavní funkce a vlastnosti autoři v popisku jmenují:

 • Vyhledání čerpacích stanic dle ceny nebo vzdálenosti
 • Zobrazení čerpacích stanic na mapě
 • GPS navigace k vybrané čerpací stanici
 • Detailní informace o čerpací stanici: adresa, telefon, otevírací doba, dostupné služby
 • Denní aktualizace cen PHM
 • Možnost výběru oblíbených čerpacích stanic
 • Volba typu paliva
 • Vyhledávání v nastavitelném okruhu až 30 km
 • Filtrování stanic podle značky řetězce a podle dostupných služeb
 • Vyhledání parkovišť a autoservisů akceptujících karty CCS

Jak Tank Navigator funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 1.0.7 jsme nainstalovali na redakční telefon Sony Xperia Z3 s oficiálním Androidem 5.0.2 Lollipop. Po prvním spuštění čeká uživatele krátké nastavení, spočívající ve volbě paliva (na výběr je pouze nafta, natural 95, LPG, CNG) a způsobu řazení (od nejlevnější nebo od nejbližší stanice). Pak se již načte seznam okolních čerpacích stanic s cenami zvoleného paliva.

Ceny jsou skutečně aktuální – staré maximálně jeden den. CCS sbírá informací o cenách z informace o transakcích provedených jejich kartami a data jsou aktualizována dvakrát denně. U méně frekventovaných stanic mohou být informace o ceně starší, nicméně v Ostravě jsme na takovou benzínku nenarazili.

Tank Navigator má aktuální ceny paliv z databáze CCS

Tank Navigator má aktuální ceny paliv z databáze CCS

Rozhraní aplikace odpovídá současným designovým trendům. V horní liště najdete rozbalovací nabídku, skrze kterou můžete zvolit, zda hodláte zobrazit čerpací stanice, parkoviště, nebo autoservisy.

Ikonka s ozubeným kolem slouží, jak by se dalo čekat, ke vstupu do nastavení, kde lze zadat číslo CCS karty a e-mail, ověřit registraci, zobrazit informace o programu, navštívit webové stránky či zavolat klientskou linku.

Tlačítko s obrázkem zaměřovacího kříže slouží k nastavení polohy. Tank Navigator může používat buď aktuální, nebo manuálně zadanou pozici kdekoli v Česku či na Slovensku. Kromě toho je možné také nastavit rádius, ve kterém budou stanice vyhledávány. Výchozí hodnota je 15 kilometrů, maximem je 30 km.

Největší část obrazovky zabírá sekce se třemi záložkami, kde můžete prohlížet čerpací stanice ve formě seznamu, mapy, nebo výpisu oblíbených.

V režimu seznamu je v dolní liště tlačítko tužky, sloužící k nastavení filtrů. Kromě typu paliva a způsobu řazení, které jsme si nastavili při prvním spuštění, je zde možné filtrovat i podle vybavení (TIR čerpání, myčka, občerstvení, LPG, CNG), nebo dle značky (žádný filtr, nebo jedna či více preferovaných značek).

Klepnete-li na konkrétní čerpací stanici, dozvíte se prakticky vše, co o ní můžete potřebovat vědět:

 • Aktuální cena zvoleného typu paliva a datum poslední aktualizace.
 • Vybavení stanice (v podobě grafických symbolů).
 • Provozní doba.
 • Kontakt (adresa, telefon).
 • Hodnocení na pětihvězdičkové stupnici (k udělení hodnocení je nutné se registrovat).
 • Zobrazení polohy benzínky v mapě.

Tlačítkem se srdíčkem v horní nástrojové liště lze stanici přidat mezi oblíbené, klepnutím na šipku zahájíte navigaci na danou benzínku skrze aplikace, které podporují tento způsob předání informací o poloze (např. Mapy Google, Sygic, HERE, TomTom či NaCesty).

Resumé

Jednoznačným kladem aplikace Tank Navigator je aktuálnost cen na čerpacích stanicích, neboť program nestaví na dobrovolném ohlašování cen uživateli, ale čerpá reálná data z databáze realizovaných transakcí CCS. Kladně hodnotíme uživatelské rozhraní, které je jednoduché, snadno pochopitelné a dovoluje poměrně široké možnosti, na základě kterých uživatel dostane výsledky podle svých představ.

Patrně největším nedostatkem je mírně omezený výběr čerpacích stanic. V nabídce tak najdete jen ty, které akceptují karty CCS, což je s ohledem na vydavatele aplikace pochopitelný záměr. Na druhé straně v seznamu budou chybět některé (především neznačkové) benzínky.

V Ostravě se ceny za litr nafty pohybovaly od 29,50 Kč do 34,90 Kč, takže na jednom tankování je možné díky tomuto programu ušetřit i více než 300 Kč. O to více potěší, že Tank Navigator je k dispozici zcela zdarma. Někteří uživatelé by ale jistě ocenili širší nabídku alternativních paliv.

Na jednom tankování je možné s programem Tank Navigator ušetřit i více než 300 Kč

Na jednom tankování je možné s programem Tank Navigator ušetřit i více než 300 Kč

Tank Navigator si zatím nainstalovala více než tisícovka uživatelů a průměr z 54 hodnocení je prozatím velmi pěkných 4,8. Instalační balíček, velký 4,8 MB, můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a novějším. Pokud máte telefon se starší verzí, pak pro vás může být řešením několikrát zmiňovaný Pumpdroid, který funguje na Androidu 2.1 a vyšším.

 

Komentáře

sos

sos

23.7.2015 12:04

Pumpdroid.com

MArtin

MArtin

23.7.2015 12:17

Kde je nejlevnejší nafrata, rozuměj, kde je v ní nejvíce řepkového oleje. Dopočuji do turbodiesla. Rozumný řidič ví co tankovat.

Ája

Ája

23.7.2015 12:27

Sos: Ano, ten taky používám, ale tady je právě ten problém, že aktuálnost cen (hlavně na menších stanicích) je hodně pofiderní, protože je dlouho nikdo neaktualizoval. Pokud se to tady děje automaticky a není to závislé na tom, že to někdo naťuká, tak je to lepší.

Martin P.

Martin P.

23.7.2015 12:27

Šetřit se musí aď to stojí co to stojí aneb není nad to za levnějším palivem najet víc než člověk ušetří.

Vodnik

Vodnik

23.7.2015 12:41

Pumpdroid mi přijde o dost přehlednější a jestli je cena aktuální nebo ne je přece u každé stanice vidět. A ty kecy a řepkovém oleji …. pokud mě nafta na dálnici stojí o 6-7 korun víc než u značkové (!) pumpy na příštím sjezdu nebo se zajíždkou 5km tak není co řešit. Konkrétní příklad – dálnice D5 od Rozvadova do Plzně, nafta na dálnici minulý týden 37.90, mimo dálnici – Benzina Přimda 31.10, Agip u Rokycan 31.50

N/A

N/A

23.7.2015 12:46

@MArtin V této tipovací soutěži jste neuspěl.

Nafta Obsah FAME (% obj.)
Shell Fuelsave DE 7,0 %
Benzina Diesel Top Q 6,6 %
Benzina Verva Diesel 6,6 %
Shell Fuelsave CZ 6,5 %
OMV Diesel 6,3 %
ONO Diesel 1,2 %
Shell V−Power CZ < 0,2 %
Shell V−Power DE < 0,2 %
EuroOil Diesel Optimal < 0,2 %
OMV Maxx Motion 0,0 %

(ano, v tabulce je i ONO na straně jedné a Benzina nebo Shell na straně druhé)

Petr M.

Petr M.

23.7.2015 12:47

A jak to je, kdy benzínka nabízí obyčejnou naftu a benzín a “prémiovou” verzi?
Umí aplikace zobrazit obojí?

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
23.7.2015 13:54

MArtin: neboj z tetp naivne predstavy casem vyrostes. Velke jmeno totiz neni zarukou toho, ze skutecny provozovatel neni lump. Typickym prikladem budiz Shell na Evropske smerem na letiste. Tankoval jsem prakticky vyhradne tam, v 60000 km zanese vstrikovace v dusledku nekvalitni nafty. Vyrobce auta se k tomu postavil celem a vymenol vse na sve naklady – japonci si svych zakazniku vazi.

Nejlepsi palivo natankujes u pumpy, ktera ma vysokou vytoc a idealne je trnem v oku ostatnich pumparu, kteri jim tam posilaji kontroly i 10x do mesice.

O ktere znacce mluvim si domyslis jiste sam.

Ipkisek

z aplikace
23.7.2015 15:34

Pumpdroid používám a je super…

mimar48

z aplikace
23.7.2015 15:59

S turbodieslem najezdím něco přes sto tisíc km za rok a tankuji vždy levnější naftu. S prvním autem jsem najel 370 000 km, s druhým 385 000 km, teď mám další nové. Nikdy jsem neměl problém s naftou, dokonce ani v největších mrazech (i když při -20° jsem tam už preventivně lil aditivum).

Siley

Siley

23.7.2015 17:33

Nejlevnejsi nafta je na ONO a to vi kazdy. Ted dokonce za 28,50kc. Tankuji tam naftu uz kolik let a nikdy jsem nemel problem. A rekl bych ze ani ostatni ridici, kdyz v mecholupech je vzdy fronta nekolik minut. Na to aplikaci nepotrebuji.

Otec

z aplikace
23.7.2015 17:46

Siley@ Všimni si, že ráno tam takové fronty nejsou, ale odpoledne se tam někdy pomalu nedá ani zatočit. Tankuji tam také, nepravidelně a nikdy žádný problém. Ročně nejedu přibližně 40k Km.

Siley

Siley

23.7.2015 18:07

Je to mozne, ja tam tankuji hlavne odpoledne nebo vecer kdyz uz mam cestu z prahy, abych natankoval co nejvice

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
23.7.2015 18:15

Pokud by se u ONO objevil co i jenom jeden problém, postarali by se ostatní pumpaři o to, aby se to pořádně rozmázlo v médiích. Jinak cisterny s čerstvým palivem tam zajíždí několikrát týdně.

Orbit09

23.7.2015 20:02

Na Pumpdroid nedám dopustit. Možná by se ale hodilo nějaké porovnání tohoto versus Pumpdroid.

Pavel

Pavel

z aplikace
23.7.2015 20:43

Pumpdroid udržují uživatelé a v tom je problém.
Najdou se pumpy několik dnů neaktualizované, najdou se pumpy kde je cena úmslně vysoká, najdou se pumpy jde je cena nereálně nízká.
Diskuze na fóru k aplikaci mluví za vše.

Hkubes

Hkubes

23.7.2015 22:05

Jenže v aplikaci Pumpdroid jsou i pumpy, které v této aplikaci nemáme šanci najít a při tom se tam dá v pohodě natankovat

lukecz

lukecz

24.7.2015 0:55

Používám Pumpdroid, ale jen zřídka, tankuji prakticky jen na ONO. Cena na pumpě byla vždy shodná s aplikací.

Petr M.

Petr M.

24.7.2015 7:52

Ad ONO …. nevím jak jaké auto, ale mě můj nafťák kolikrát po natankování u ONO hlásí na počítači různé chyby. Po dalším zředění to pak bývá v pohodě. Nemyslím, že mají špatnou naftu, ale háklivější auta asi mohou mít problém.

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
24.7.2015 9:40

Petr. M: v tom pripade mas neco spatne, pac ONO, ma jednu z nejkvalitnejsich naft v CR.

Adamitto

Adamitto

24.7.2015 11:03

S aplikací Pumpdroid nemám moc dobré zkušenosti – ceny nejsou ale vůbec aktuální, což je u apky tohoto typu dost zásadní problém. Proto celkem s nadšením vítám tuhle novinku, díky za tip!

Siley

Siley

24.7.2015 14:01

Petr M.: Tankuji (a nejsem sam co vim) to do alfy romeo 159 (1.9 jtdm) a ty jsou hodne haklivy na kvalitni naftu. A naprosto bez problemu. Dokonce na ni najedu o par km vice nez kdyz jsem tankoval na Benzine nebo na KM Prona

Ivanson

z aplikace
24.7.2015 14:16

http://www.ceskybenzin.cz

Asi nejaktualnejsi a nejprehlednejsi

Vláďa

Vláďa

z aplikace
25.7.2015 12:55

Vše funguje pokud obsluha bude ceny opravdu aktualizovat, podobně jako u PumpDroidu

Vladimir

Vladimir

3.10.2015 19:34

Aplikace je k nicemu, sluzba Google store take.
Google store me naprosto zbytecne a arogantne donutil zalozit Google emailovou adresu. Nakonec sice instalaci zdanlive provedl, ale asi jen zdryanlive. Postup byl zbytecne slozity a neprijemny.
Po zdanlivem nainstalovani aplikace okamzite po spusteni oznamila bez udani detailu “aplikace byla bohuzel ukoncena”. Nabidla sice odeslani zpetne vazby, ale programatori zapomneli na tlacitko “odeslat”.
Mobil mam pro uzitek, ne na hrani.
Celkove hodnotim aplikaci samu i sluzbu Google store jako mimoradne spatne. Nedoporucuji!!!

RSS (komentáře k článku)