TAIHE Gemini: Levný přenosný dotykový monitor pro telefon i notebook

taihe gemini prenosny monitor

Výrobci telefonů stále více a více prosazují možnost vytvořit si z telefonu počítač. V minulých dvou letech už jsme mohli vidět tuto funkci na Samsung a Huawei telefonech. Podle posledních informací to ale vypadá, že přímo Google chystá do Androidu Q PC režim. Využití monitorů se tak u Android zařízení mnohem zvýší. A nyní se dá navíc pořídit levný přenosný dotykový monitor. Nazývá se TAIHE Gemini a má velký úspěch na crowdfundingovém serveru Kickstarter.

TAIHE Gemini je 15,6 velký přenosný monitor i pro telefony

Celkově se dají pořídit dvě různé verze tohoto přenosného monitoru. Rozdílů je poměrně dost. Základní verze má FullHD (1920 x 1080 pixelů) rozlišení, dražší verze podporuje 4K rozlišení (3 840 x 2160 pixelů). Dotyková je pouze levnější verze s FullHD rozlišením. I z toho důvodu je spíše určena pro telefony a tablety, zatímco 4K verze spíše pro notebooky.

Gemini

Verze se 4K rozlišením pokrývá 100 procent barevného prostoru Adobe RGB, zatímco FullHD verze 72 procent barevného prostoru NTSC. Dokonce i konektory jsou mírně odlišné. FullHD verze má jedenkrát USB-C, dvakrát miniUSB a dvakrát mini HDMI. Dražší verze má dva běžné USB, jedenkrát USB-C, jedenkrát mini DisplayPort a jeden klasický HDMI konektor. Každopádně co mají obě verze společně, je velká možnost využití. A to ať už doma nebo na cestách. Monitory se dají propojit s telefony, herními konzolemi, notebooky, stolními PC atd.

TAIHE Gemini, The Most Affordable On-the-go Monitor

TAIHE Gemini, The Most Affordable On-the-go Monitor

Monitory mají zadní stranu z hliníku a nechybí ani stojánek a vestavěná baterie o kapacitě 5 000 mAh. Tato baterie by měla udržet monitor aktivní po dobu pěti hodin. Potěší i duální reproduktory. Dostupné by tyto monitory měly být v květnu za cenu 299 dolarů za základní verzi a 499 dolarů za 4K verzi. Během kampaně na Kickstarteru se dají koupit za výhodnější cenu. Momentálně je k dispozici FullHD verze 189 dolarů, což je v přepočtu cca 4 200 Kč a 299 dolarů za 4K verzi, což je v přepočtu cca 6 700 Kč.

Jak se vám líbí monitor TAIHE Gemini?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)