Tablet Google Pixel C se přestal prodávat. Nástupce je v nedohlednu

google pixel c

Google Pixel C se začal prodávat před dvěma lety jako prémiový tablet, který měl konkurovat iPadům od Apple. Jednalo se o velmi dobrý tablet, který brzdila hlavně vysoká cena a dostupnost pouze ve státech, kde je Google Store. Nyní se tento tablet přestal prodávat. Velice pravděpodobně se tak jednalo o poslední tablet Googlu.

Google Pixel C neměl původně mít Android

Společnost Google už tablety odložila na druhou kolej před vydáním tabletu Pixel C. Původně se totiž plánovalo to, že tablet poběží na operačním systému ChromeOS, jenže Google jej nestihl připravit pro dotykové displeje. Z toho důvodu nakonec tablet vyšel s Androidem. Tablet se prodával nepřetržitě od roku 2015 až do posledních dní roku 2017. Několik týdnů byl také ve značné slevě.

pixel c

Zároveň už se nepočítá s tím, že tento tablet obdrží aktualizaci na Android P. Vycházet budou už jen bezpečnostní záplaty, a to zhruba po jeden rok. Velice pravděpodobně se tak jedná o poslední tablet Googlu. Společnost už se zaměřuje v této sféře hlavně na systém ChromeOS. Což můžeme vidět i u Pixelbooku. Pokud jde o samotné prémiové tablety s Androidem, tak už existuje v podstatě jen Samsung Galaxy Tab S3, zbylé tablety už spadají do střední či nižší třídy.

Uvítali byste nový tablet s Androidem od Googlu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)