TOPlist

T-Mobile od loňska zdvojnásobil pokrytí gigabitovým internetem

T-Mobile gigabit připojení rozšíření Vodafone přípojky

Český operátor T-Mobile hlásí, že od loňského roku zdvojnásobil počet odběrných míst v ČR, u kterých je možné zajistit gigabitové připojení neboli rychlost 1 Gb/s. Momentálně již jde o více než milion domácností. Rychlý nárůst počtu přípojek prý umožnila jak výstavba vlastní infrastruktury optických kabelů až do domů jednotlivých zákazníků, tak loni uzavřená dohoda se společností Vodafone o vzájemném zpřístupnění infrastruktury.

Gigabitové připojení od T-Mobilu si díky tomu mohou nově pořídit i zákazníci v pokrytí kabelového internetu od Vodafonu. Mobilní služby, domácí internetové připojení a internetovou televizi si budou moci zájemci sloučit jednoduše a přehledně pod jedinou smlouvu u jediného dodavatele. A to již od 10. července.

Zákazníci v pokrytí gigabitové kabelové sítě od Vodafonu si mohou na webu ověřit dostupnost služeb T-Mobilu na své adrese a vybrané služby si následně objednat. „Spolupráce se týká přibližně 500 tisíc českých domácností. Zákazníci, kteří zatím neměli možnost využívat toto připojení, si nyní mohou spojit služby do jednoho balíčku, například prostřednictvím služeb Magenta 1 a Magenta 1 Business nebo s individuálním řešením pro firemní zákazníky. Velkou výhodou je využití stávající kabelové přípojky, takže se celá instalace obejde bez vrtání,“ uvádí T-Mobile.

Díky sdílení části síťové infrastruktury budou mít tedy lidé v pokrytí kabelových přípojek na výběr mezi operátory. U T-Mobilu si nyní mohou pořídit službu Cable Internet s rychlostí stahování až 1 000 Mb/s za 299 Kč na prvních 12 měsíců. Jedná se o technologii, která umožní sledování videa ve vysokém rozlišení, práci z domu a rychlé připojení zařízení všech členů domácnosti. Pro připojení lze využít stávající kabelové zásuvky v bytech, instalace nové služby od T-Mobilu je zdarma.

„Na základě dohody z roku 2022 budou T-Mobile a Vodafone svoje infrastruktury pro nejrychlejší internet nejen sdílet, ale také společně budovat. Vodafone poskytne svých 500 tisíc přípojek standardu DOCSIS 3.1, které umožňují přenosové rychlosti až 1 000/100 Mb/s. Společně s dalšími možnostmi vysokorychlostního připojení k internetu umožní T-Mobile využívat gigabitové připojení s mimořádnými parametry stahování i nahrávání dat více než milionu českých domácností,“ stojí dále v tiskové zprávě.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak rychlý máte doma internet?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)