Podvodníci lákají na Galaxy S10+ zdarma. Přitom se vydávají za T-Mobile

Podvodníci lákají na Galaxy S10+ zdarma

Znáte to. Klepnete na náhodnou reklamu kdekoliv na internetu a z velké části vás láká podvodná stránka na výhru drahého telefonu či jiné elektroniky. Naštěstí jsou zlaté časy těchto podvodníků už dávno pryč, protože každý, kdo je alespoň trochu zkušený takovému podvodu nenalétne. Podvodníci však vždy byli vynalézaví a tak se nyní vydávají za jednoho z největších českých operátorůT-Mobile.

V podvodné nabídce, která se na první pohled tváří jako oficiální web společnosti T-Mobile podvodníci nabízí telefon Samsung Galaxy S10+ za pouhých 38 korun, což je údajná cena poštovného. Už tady by mělo každému dojít o co jde. Je poněkud divné, že vám dá operátor zdarma telefon v hodnotě přibližně 20 tisíc a nezaplatí za vás poštovné v hodnotě jednoho piva. „Každý den vybíráme z řad uživatelů T-Mobile malou skupinu lidí, které nabízíme možnost zúčastnit se průzkumu spokojenosti zákazníků a možnost získat exkluzivní dárky od našich partnerů a sponzorů,“ tvrdí podvodníci v jejich lákavé nabídce.

Poté, co se nabídkou proderete dál po vás chce stránka vaše osobní údaje jako telefonní číslo, adresu a jméno. Následně máte 38 korun odeslat na bankovní účet, což je v tomto případě obzvlášť nebezpečné. Přes nižší platby se totiž často ověřují bankovní účty, když si je zakládáte přes internet. Kromě dokladů je totiž nutné provést první platbu z existujícího účtu. Podvodníci toho mohou snadno využít, založit si účet na vaše jméno a vzít si třeba půjčku.

Co říkáte na to, že podvodníci lákají na Galaxy S10+ zdarma?

Zdroj: novinky.cz

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)