Nefungovala vám mobilní sít? T-Mobile a O2 měli výpadek

T-Mobile O2 výpadek

Zákazníci operátorů T-Mobile a O2 zaznamenali dnes po poledni zhruba hodinu a půl dlouhý výpadek mobilní sítě. Týkal se regionů v Libereckém a Královéhradeckém kraji, kde výpadek nastal ze zatím neobjasněných důvodů ve středu kolem 12. hodiny. Servisním technikům se podařilo síť zprovoznit kolem půl třetí odpoledne. Nepříjemná situace postihla koncové uživatele dvou operátorů současně z toho důvodu, že částečně sdílejí stejnou infrastrukturu.

„Jde o síť, kterou s T-mobilem sdílíme, takže oni měli stejné potíže jako my,“ sdělila serveru Seznam Zprávy mluvčí Kateřina Mikšovská. Její slova a společné využívání některých prvků sítě potvrdil také druhý operátor. Obě společnosti se momentálně snaží objasnit, proč nečekaný výpadek nastal. Současně pracují na vyčíslení počtu uživatelů, které postihl. V Libereckém a Královéhradeckém kraji bydlí dohromady zhruba 990 tisíc lidí.

Postihl vás tento výpadek?

Zdroj: SZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)