T-Mobile dnes ukončuje svou 3G síť. Chybět (snad) nebude

T-Mobile ukončuje 3G ČR

Český T-Mobile k 30. listopadu oficiálně ukončuje provoz vlastní 3G sítě na území ČR. Zastaralé připojení 3. generace uvolní frekvenci 2 100 MHz za účelem rozšíření modernějších technologií LTE a 5G. Stejně jako u ostatních dvou velkých českých operátorů se ani tady nemusí drtivá většina zákazníků obávat jakéhokoli omezení. Pro necelé jedno procento zákazníků, kteří dosud využívají síť 3G, bude k hlasovým hovorům i SMS zprávám sloužit síť 2G. Tato síť zůstane nadále v plném provozu a její pokrytí je výrazně širší než u 3G sítě.

Vodafone vypnutí 3G sítě

“Zákazníci, kteří využívali 3G síť i k datovým přenosům, najdou více informací o přechodu na LTE na našich stránkách. Naprostá většina mobilních telefonů ale k přenosu hovorů, zpráv a pro připojení k internetu využívá modernější síť LTE (4G), případně síť 5G,” vysvětluje operátor v oznámení s tím, že všechny zákazníky, kteří ještě síť 3G využívali, o chystaném ukončení provozu včas informoval. Přístup k nejnovější 5G by měla mít u tohoto operátora do konce roku asi čtvrtina obyvatel ČR.

Kdy jste naposledy byli závislí jen na 3G?

Zdroj: T-Mobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)