Systém MIUI oficiálně pro telefon Google Nexus 5

miui mexus

Oficiálně předinstalovaný systém není to jediné, co může pohánět váš přístroj. Díky velkým možnostem systému Android a rozsáhlé komunitě je možné do přístroje vpravit neoficiální verzi systému, která je mnohdy lepší než ta od výrobce. Mezi velmi známé modifikace systému Android patří MIUI ROM, za kterou stojí oblíbený čínský výrobce Xiaomi. Tímto systémem se samozřejmě chlubí všechny přístroje Xiaomi, ale seznam dalších oficiálně podporovaných přístrojů je dnes poměrně rozsáhlý. A zkraje měsíce se konečně dočkali také majitelé posledního telefonu od Googlu – modelu Nexus 5.

miui-nexus-5

Většina uživatelů nejspíše bude zastávat názor, že by si nekupovali Nexus 5, kdyby chtěli jiný systém než oficiální Android od Googlu. Na druhou stranu ani systém MIUI není vůbec špatný – ba naopak! Na rozdíl od jiných modifikací Androidu přináší MIUI kompletně předělané uživatelské rozhraní se spoustou zajímavých “vychytávek”, šikovných aplikací a především rychlostí. Každý pátek vychází další verze aktualizace, která opravuje některé drobné chyby a čas od času přidává zajímavé funkce. Abychom byli fér, je nevyvratitelným faktem, že se občas v nějaké aktualizaci objeví nová chyba, která starší verze nesužovala.

Díky české komunitě MIUI.cz je navíc tento systém přeložen do češtiny, zbaven čínského “balastu” a obohacen o Google služby. Pokud byste chtěli MIUI do telefonu Google Nexus 5 nainstalovat, vyzkoušejte návody zde. Českou verzi ROM následně získáte zde.

Upozorňujeme, že za případně problémy při instalaci MIUI ROM nenese portál Svět Androida žádnou zodpovědnost.

Chcete si vyzkoušet Nexus 5 osobně? Pak zavítejte na pražskou Android RoadShow již tento měsíc. Neváhejte a registrujte se!

registraceHome

zdroj: miui.cz

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)