Systém Android Q podporuje PC režim. Telefon můžete připojit k monitoru a používat jako počítač

android q pc rezim desktop

Výrobci telefonů jako Samsung nebo Huawei už v posledních dvou letech zpřístupnili na svých prémiových telefonech PC režim, který promění telefon na počítač. A to pomocí speciální dokovací stanice anebo kabelu USB-C na HDMI. S Androidem Q se tato funkce rozšíří na mnohem větší množství telefonů. Nová funkce je stále hodně nedodělaná, nicméně už se v testovací verzi Androidu Q nachází a lidé ji můžou zkoušet. Pojďme se podívat na první screenshoty.

Android Q si můžete pustit i přes monitor. Google připravil speciální PC režim

Novinka je v hodně raném stádiu, proto ji normálně ani nenaleznete v klasické betaverzi Androidu Q. Nejprve budete muset funkci aktivovat přes ADB, poté aktivovat režim pro vývojáře, kde se v nastavení objeví nová položka. Po spuštění se vám zobrazí upravená verze domovské plochy na monitoru, který musíte propojit přes USB-C – HDMI kabel.

Jde ale vidět, že se stále jedná o Android. Notifikační lišta je nahoře, stejně jako navigační ikony v dolní části. Tato verze prozatím nepodporuje widgety, na ploše se zobrazují ikony, případně Android zkratky. Uprostřed se zobrazují aplikace v menu, které můžete případně přetáhnout na plochu. Ovládání funguje s klávesnicí i myší. Musíte je propojit bezdrátově s telefonem, třeba pomocí bluetooth.

android q betaverze

Hlavní výhoda je v tom, že si můžete pustit několik aplikací a rozdělit si je do oken. Díky tomu můžete například sledovat videa, vyhledávat emaily a mít zapnuté sociální sítě na jedné obrazovce. Další speciální funkce nejsou v tuto chvíli známé. Pravděpodobně má ale Google větší plány a novinky uvidíme v následujících měsících. Přeci jen nás čeká ještě 6 velkých aktualizací, než bude k dispozici finální verze Android Q,

Těšíte se na PC režim v Androidu Q?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)